Мер Ізмаїла Андрій Абрамченко: Є ті, хто готовий стати нашими побратимами навіть у такі складні часи

Війна, яку розпочала росія проти України, змусила подивитися на багато речей по-новому. Ми переглянули пріоритети, згуртувалися задля Перемоги. Саме під час масштабної російської навали зовсім по-іншому почали працювати міжнародні зв’язки. Таку думку висловив мер Ізмаїла Андрій Абрамченко.

Він наголосив, що Україна в цілому — і Ізмаїл зокрема — отримує моральну і матеріальну підтримку від десятків країн світу.

«Міста-побратими в повному сенсі стали братами: багато українців знайшли прихисток та другу домівку в містах Румунії, Польщі, Німеччини та інших країнах.

Місто Тулча та Повітова рада повіту Тулча долучилися до вирішення гуманітарних питань, є постійне спілкування з нашими колегами з польського міста Влоцлавек.

Разом з тим з’ясувалося, що є ті, хто готовий стати нашими побратимами навіть у такі складні часи. Нещодавно в громаді Мандра-Ейділлія (Греція) на запрошення муніципалітету побувала делегація Одеської області у складі першого заступника голови Одеської обласної ради О.Радковського, заступника Ізмаїльського міського голови С.Лузанова, громадського діяча М.Поживанова, народної артистки України В.Ревенко та лауреата Державної премії, професора В. Степаненко, яка провела низку зустрічей для презентації українського Подунав’я, а також обговорила з грецькими колегами можливості співробітництва з широкого кола питань — від вирішення гуманітарних проблем до співпраці в культурно-спортивній сфері та бізнесі.

Муніципалітет Мандра-Ейділлія об’єднує 11 громад і знаходиться за 30 км від столиці Греції — Афін.

Регіон спеціалізується на промисловому виробництві та переробці сільсько-господарської продукції — в першу чергу, винограду та оливкової олії. Крім цього, в регіоні є бальнеологічні курорти та розвивається морський відпочинок.

Регіон Мандра цікавий тим, що ще п’ять років тому в центральному місті муніципалітету було створено парк імені Тараса Шевченка та встановлено погруддя видатного українського митця. Під час візиту члени делегації поклали квіти до пам’ятника.

Зустрічі з грецькими колегами відбувалися в містах Мандра та Вілія з активним обговоренням актуальних питань щодо ситуації в Україні та боротьби нашої держави проти російської агресії. Мери грецьких міст, депутати парламенту Греції, представники бізнес-спільноти регіону висловлювали сподівання на скору перемогу України».

Андрій Абрамченко повідомив, що за підсумками триденного візиту було прийнято рішення про підготовку Меморандуму про співпрацю між муніципалітетом Мандра-Ейділлія (Греція) та містом Ізмаїл (Україна). Очікується, документ буде опрацьований профільними спеціалістами сторін протягом найближчих місяців, після чого можна буде планувати його підписання на рівні мерів міст.

Источник