Координаційний штаб: Важкопоранені комбатанти повинні бути повернені без попередніх умов і поза обміну

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців окремого Феодосійського батальйону морської піхоти, що входить до складу окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Одне з питань, які були порушені під час зустрічі, стосувалося інформації про важкі хвороби й поранення військовослужбовців. Як зазначив представник штабу, така інформація надходить з різних джерел: і від родичів, і від військових частин, і від звільнених з полону захисників.

Він наголосив, що важкопоранені і важкохворі комбатанти повинні бути репатрійовані, тобто повернені на Батьківщину, без попередніх умов і не залучатися в процеси обміну. Відповідні механізми передбачені Женевськими конвенціями.

На жаль, росія не виконує взяті на себе зобов’язання згідно з нормами міжнародного гуманітарного права. Це стосується, зокрема, і надання військовополоненим належної медичної допомоги, і належних умов утримання, і листування з родичами.

Представник Координаційного штабу зауважив, що частина інформації, яку збирає і якою володіє Координаційний штаб, не може бути публічно поширена. Вона носить оперативний характер і використовується для роботи над поверненням полонених.

Слід зазначити, що військові частини передають відомості про військовослужбовця, якими володіють, проте участі в обмінних процесах і впливу на них не мають.

Джерело