Контрафактна тушонка та борошно: правоохоронці «дісталися» до весняних закупівель у Чорноморську

Перші місяці після повномасштабного вторгнення Росії в Україну запам'ятаються багатьом із нас як час не лише згуртованості українців, а й хаосу, страху, розгубленості. Проте керівництво Чорноморська відзначилося стабільністю, стверджують автори проєкту "Антикорупційний вимір". Якщо довіряти судовим ухвалам, під виглядом опіки над населенням, у квітні минулого року муніципальна влада закупила за бюджетні кошти і роздала населенню 28 888 банок тушонки без будь-якого маркування, тобто невідомого складу, терміну придатності та виробника.

Сума договору з приватним підприємцем, який поставив контрфактну тушонку на резервні склади Чорноморської міськради, становила майже 1,3 млн. гривень.

Крім тушонки, можливо, "кустарного" виробництва, поліція виявила, що було закуплено і передано на зберігання чомусь відділу освіти 20 тонн борошна ТОВ "Мегаполіс" на суму 427 320 грн. Борошно, як і іншу гуманітарну продовольчу допомогу, зберігали у шкільних спортзалах, а потім передали на склад приватної особи.

Відомо, що за фактом проведення слідчих дій, обшуки пройшли на територіях парку “Нью-Васюки”, де було вилучено та заарештовано частину борошна. Представники парку переконують правоохоронців, що ця продукція — власність "Нью-Васюків" і не має жодного відношення до міської влади Чорноморська.

"Наразі, на думку слідства, посадовими особами Чорноморської міської ради вживаються заходи, спрямовані на приховування вищезгаданої продукції, шляхом скликань відповідних комісій, складання актів, документального оформлення щодо якнайшвидшого списання продукції шляхом фіктивної роздачі її місцевим жителям», — йдеться у тексті одного з судових рішень.

Источник