Конструктивні особливості та переваги теплових насосів

Одним з найбільш ефективних та водночас екологічних способів опалення житлового будинку є використання теплових насосів, які здатні отримувати теплову енергію з навколишнього природного середовища. Здійснювати обігрів будинку тепловим насосом можна завдяки зовнішньому повітрю, енергії (природній температурі) землі та води, за допомогою яких нагрівається теплоносій, що циркулює в системі опалення (зазвичай це вода або гліколь). Використання теплових насосів дозволяє відчутно зменшити витрати електричної енергії в порівнянні електричними котлами, електроконвекторами чи системою «теплої підлоги». Влітку теплові насоси можна використовувати в якості систем охолодження завдяки додаванню в систему холодоносіїв.

Конструктивні особливості теплових насосів

В онові функціонування теплового насоса використовується той же принцип, що використовується в холодильниках та кондиціонерах, де роль генератора енергії виконує холодагент, який поглинаючи тепле повітря, випаровує його та перетворює на газ. Завдяки компресору газ стискається та ще більше нагрівається і в подальшому передає своє тепло воді або гліколю, які виконують функцію теплоносія в системі опалення.

Теплові насоси можуть функціонувати за принципом «повітря-повітря», «повітря-вода» чи «земля-вода» (за таким принципом працюють геотермальні насоси).

Тепло, яке виробляється тепловими насосами практично не потребує використання енергії, що отримується від спалювання викопних видів палива (за виключенням невеликого об’єму електричної енергії, необхідної для запуску насосного обладнання), тому теплові насоси є повністю екологічними. Водночас у випадку настання холодної погоди ефективність тепловіддачі теплових насосів, що працюють за типом «повітря-повітря» та «повітря-вода», суттєво знижується, тому обирати такі системи опалення варто з врахуванням кліматичних особливостей кожного регіону.

Деякі з переваг теплових насосів

Теплові насоси, що працюють за принципом «повітря-повітря», можна придбати на сайті https://bt-service.ua/uk/otoplenie-dlya-doma інженерної компанії «БТ-Сервіс». Такі насоси по суті є потужним кондиціонером, що мають великий теплообмінник, завдяки якому фреон в середині насоса нагрівається до температури кипіння, під час якого виділяється газ, що нагріває теплоносій.

Серед переваг такого насосу варто відмітити:

  • нескладну процедуру монтажу;
  • невисоку вартість обладнання;
  • можливість використання як для обігріву приміщення, так і для його охолодження.

Суттєвим недоліком такої системи опалення є невелика площа приміщення, яку можна обігріти тепловим насосом.