Компанію горілчаного магната оштрафували через нехтування пам’яткою архітектури в Одесі

(Фото: ілюстративне)

Господарський суд Києва задовільнив позов Управління з питань охорони культурної спадщини Одеської міської ради та стягнув з Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд Новий" 170 тисяч гривень за недодержання вимог щодо збереження, утримання, використання, реставрації та реабілітації пам'ятки культурної спадщини, якою є будівля за адресою: вулиця Спиридонівська, 1 ріг площі Віри Холодної, 5 в Одесі.

Про це йдеться у рішенні суду.

Мова про будівлю не працюючого наразі кінотеатру "Одеса", щодо якого інша компанія ТОВ "Технобуд" та управління уклали у січні 2007 року Охоронний договір. ТОВ "Технобуд" зобов'язалося берегти нежитлові приміщення загальною площею 3 тисячі 942,9 квадратних метри у пам'ятці містобудування та архітектури по вул. Спиридонівській, 1/3 — колишній будинок економічного товариства офіцерів Одеського округу і гарнізонне зібрання, споруджений у 1908-1909 роках за проєктом архітектора Т. А. Янчіса. 

Наразі ТОВ "Технобуд", за даними сервісу YouControl, належить киянину Ігорю Яновському, а тоді ЗМІ компанію пов'язували із одеським олігархом Леонідом Клімовим.

Компанія пропонувала міській раді погодити проєкт перетворення пам'ятника архітектури в готель на 139 номерів. Містобудівна рада при управлінні архітектури та міськвиконком його відхилили. Справа в тому, що інвестор планував за цим проєктом надбудувати над пам'яткою скляну надбудову. Після цієї відмови у 2014 році компанія вирішила продати будівлю за 10 мільйонів доларів.

З листопада 2014 року будівлею володіє ТОВ "Технобуд Новий". 

Цікаво, що у 2015 році депутати міської ради відмовилися передавати в оренду земельну ділянку площею 0,15 га під об'єктом. Тоді ж будівлю намагалися продати але вже за 6 мільйонів доларів.

У 2021 році будівлю знов спробували продати, але вже за 2,2 мільйони доларів.

У лютому 2021 року управління оглянуло будівлю та дійшло висновку, що компанія не виконує умови охоронного договору — будівлю не ремонтують та взагалі утримують у неналежному стані. Припис управління, щодо надання низки документів та приведення приміщень в належний стан компанія не виконала тож її оштрафували на 170 тисяч гривень.

ТОВ "Технобуд Новий" належить Святославу Нечитайло, який є власником алкогольного холдингу "Баядера Груп". Компанія випускає продукцію під ТМ Хлібний дар, Козацька рада, Перша Гільдія, Воздух, Коблево, Marengo. Компанія також імпортує світові бренди Diageo, Moët Hennessy, Rémy Cointreau, Jägermeister та має близько 30 власних алкогольних брендів. Входить до ТОП-3 українських експортерів алкогольної продукції. 

Источник