Канада додатково виділить $7,5 мільйона на розмінування та навчання українських фахівців

Про це повідомила Міністр зовнішніх справ Канади Мелані Жолі під час зустрічі з Міністром внутрішніх справ України Ігорем Клименком.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Традиційною галуззю співпраці, до якої канадські союзники предметно та активно долучаються, є навчання українського персоналу піротехніків та фахівців вибухотехнічної служби, а також технічне забезпечення гуманітарного розмінування територій України.

Ігор Клименко зауважив: аби повернути повноцінне життя на деокуповані території, зокрема сільгоспугіддя, потрібно їх очистити від вибухонебезпечних предметів. Але для цього ще бракує навченого персоналу та відповідної техніки, зокрема важкої і роботизованої.

Своєю чергою Мелані Жолі запевнила, що тема розмінування в Україні залишатиметься у фокусі пріоритетів канадської допомоги: «Канада виділить додатково 7,5 мільйона канадських доларів на розмінування українських територій, зокрема на навчання ваших фахівців. У цій роботі ви можете на нас розраховувати».

Передовсім, Ігор Клименко подякував Уряду Канади за потужну допомогу, надану з початку широкомасштабного вторгнення рф.

Мелані Жолі запевнила, що Канада й надалі допомагатиме Україні в боротьбі з агресором і зробить усе можливе, щоби наша країна подолала наслідки війни та змогла надалі розвиватися.

«Канада однією з перших надала значну фінансову допомогу Україні. І ми продовжимо це робити до вашої перемоги», – сказала очільниця МЗС Канади.

Сторони обговорили нагальні потреби й проблеми, щодо вирішення яких система МВС України потребує допомоги та сприяння міжнародних партнерів. Зокрема, Ігор Клименко поінформував про створення в структурі відомства бойових підрозділів «Гвардії наступу», які візьмуть участь у звільненні окупованих росією українських територій.

Окремо сторони обговорили можливий подальший розвиток спільних проектів щодо лікування, протезування й реабілітації наших військових та правоохоронців – ветеранів війни.

Джерело