ЮНЕСКО оновила список пошкоджених росіянами культурних пам’яток в Україні: 274 об’єкти в 14 областях

В Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) підтвердили пошкодження в Україні від початку широкомасштабного вторгнення росії 274 культурних об’єктів.

Про це повідомляється на сайті організації.

«Станом на 26 липня 2023 року ЮНЕСКО підтвердила пошкодження з 24 лютого 2022 року 274 об’єктів — 117 релігійних об’єктів, 27 музеїв, 98 будівель, що мають історичну та/або мистецьку цінність, 19 пам’ятників, 12 бібліотек, 1 архів», — йдеться у повідомленні.

В Організації наголосили, що проводять попередню оцінку шкоди культурним цінностям шляхом перехресної перевірки повідомлень про інциденти з кількох надійних джерел.

ЮНЕСКО також розробляє разом із партнерськими організаціями механізм незалежної скоординованої оцінки даних в Україні, включаючи аналіз супутникових знімків, відповідно до положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року.

У звіті організація наводить дані по регіонам, в яких зафіксовані пошкодження культурних об’єктів унаслідок розв’язаної рф широкомасштабної війни в Україні.

Найбільше таких об’єктів, за даними ЮНЕСКО, постраждало в Донецькій (78), Харківській (55), Київській (38), Луганській (33) та Чернігівській областях (17). Також пошкодження зафіксували в Запорізькій та Сумській областях — по 12 об’єктів, в Одеській та Миколаївській — по 8, Херсонській (6), Житомирській (3), Вінницькій (2) і Дніпропетровській та Львівській областях (по 1).

Джерело