Жителям Одещини доведеться сьогодні жити в умовах екстрених відімкнень електро енергії

Компанія ДТЕК Одеські електромережі знов повідомила про введення в дію на території Одеської області екстрених вимкнень електроенергії. 

Це, як і раніше, означає, що графіки стабілізаційних відімкнень не актуальні.

"На жаль, за розпорядженням НЕК Укренерго, вимушені знову проводити екстрені відключення світла", — зазначили в компанії.

Втім там також наголосили, що екстрені відімкнення не будуть масовими, оскільки у НЕК Укренерго виникла потреба збалансувати енергосистему лише на 10% потужності більше, ніж передбачено графіком.

"Тому ми вимушені відключити додаткових споживачів поза графіком.Графіки стабілізаційних відключень наразі не діють, і повернуться після того, як НЕК Укренерго надасть такий дозвіл", — наголосили в ДТЕК Одеські електромережі.

 Між тим генеральний директор Yasno (бренд, під яким операційний холдинг D.Solutions, що входить до Групи ДТЕК, постачає електроенергію і газ, — ред.) Сергій Коваленко 21 листопада повідомив, що швидше за все, жити у режимі відключень українцям доведеться щонайменше до кінця березня.

"Якщо нових атак росії на українські енергомережі не буде, за поточних умов генерації дефіцит потужності можна буде розподілити по всій країні, відтак відключення будуть усюди, проте менш тривалими. Існують також різні прогнози розвитку цієї ситуації, і вони цілком залежать від атак росії. Приміром, позитивний: нових атак не відбувається, повертається попередній рівень генерації. Тоді ми, цілком імовірно, будемо мати вдосталь електроенергії, так що зможемо відмовитися від відключень взагалі", – припустив він.

Зазначимо, що ситуація, яка є наразі на ранок 22 листопада може змінюватись впродовж дня.

Наприклад, 21 листопада зранку компанія ДТЕК Одеські електромережі повідомив про введення стабілізаційних відімкнень, а за годину вже повернулися до екстрених.   

Схожа ситуація склалася в п'ятницю, коли зранку повідомили про стабілізаційні відключення, а за дві години потому про продовження екстрених відключень, за яких графіки не актуальні. 

Вранці 18 листопада на сайті оператора  також зазначали, що в регіоні повертаються до застосування стабілізаційних відключень електроенергії в Одеській області. 

У разі екстрених вимкнень електроенергії, які можуть тривати понад добу в Одесі створена громадська платформа взаємодопомоги.

Працює вона так:

  • Якщо вам потрібна екстрена допомога через відключення світла (зарядити телефон, отримати доступ до Інтернет тощо) – заповніть ось цю форму
  • Якщо ви готові надати допомогу тим, кому зараз важче (гаряча вода, вільна розетка, Інтернет тощо) – заповніть наступну форму

Всі результати автоматично потраплятимуть до ось цієї онлайн-таблиці й кожен користувач зможе їх побачити.

17 листопада генеральний директор компанії ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор'єв повідомив, що ситуація зі станом енергетичних систем України, через атаки російської армії, критична, а в Одеській області зокрема без електропостачання залишаються 70% жителів. 

Зранку 17 листопада компанія ДТЕК Одеські електромережі повідомила про те, що за розпорядженням НЕК Укренерго в Одеській області продовжується режим екстрених відключень світла.

Також зранку 17 листопада російські загарбники завдали ракетного удару по Одещині. Постраждав інфраструктурний об'єкт.

Режим екстрених вимкнень електроенергії впровадили 16 листопада. До того 15 листопада, в Одеській області була зареєстрована найдовша повітряна тривога за увесь час повномасштабного вторгнення рф. Вона тривала майже 6 годин з 12:33 до 18:18 й була викликана масованим обстрілом російською армією всієї території України. Ці обстріли торкнулися навіть Молдови та Польщі.

Источник