Які бувають знищувачі документів

Все частіше компанії закуповують в офіс не тільки ПК, принтери та МФУ, а й шредери. Подрібнене сміття займає менше місця — його простіше зберігати, вивозити, утилізувати. А ще техніка гарантує, що секретні відомості не потраплять до рук сторонніх людей. Адже головне завдання шредера — подрібнити документи із мінімальним ризиком їх відновлення. І це стосується не лише паперу. Деякі моделі легко справляються із пластиковими картками, оптичними дисками.

Які види шредерів є

Шредер або знищувач документів тільки здається простим. Насправді існує чимало видів шредера, у кожного з яких свій тип нарізування, рівень секретності, гранична товщина матеріалу, шумність. Розглянемо найпопулярніші види.

По типу живлення

Ручні подрібнювачі приводять в дію за допомогою ручки, яку потрібно крутити. Швидкість роботи виходить низькою, а можливості маленькими. Натомість техніка не шумить, займає мало місця, не потребує підключення до мережі, коштує дешевше.

Електричні вироби працюють як у автоматичному,  так і у напівавтоматичному режимі. Автомат вміє подавати матеріали, заздалегідь складені в стопку. Напівавтомат потребує того, щоб матеріали подавалися вручну.

По виду нарізки

Нарізка документів та інших носіїв інформації може здійснюватися двома способами.

Прямий лист розрізається на смуги шириною від 4 до 12 мм. Робота виконується швидко, шумність виходить невисокою, а обсяги утилізації — значними. Однак, для серйозної документації техніка використовується рідко, тому що відновити інформацію просто. Відповідає 1-2 рівню секретності.

Перехресний лист розрізається на маленькі фрагменти від 0,8 до 2 мм. Такі пристрої мають секретність від 3 рівня та вище. Відходів виходить менше, відновити відомості складніше.

Відповідно, обладнання ділиться на кілька підгруп:

  • плоскорізи — подрібнюють папір на довгі смужки, рівень секретності невеликий;
  • конфетті — перехресне різання здійснюється двома барабанами з різцями, щоб отримати невеликі прямокутники;
  • гранулятори або м’ясорубки — ріжуть носій доти, доки частинки не почнуть проходити крізь сітку;
  • різаки — розривають матеріал на шматки;
  • кришителі — подрібнюють матеріал на невеликі шматки круглої або квадратної форми.

По категорії захисту

Існує три класи захисту:

  • 1 клас – середній рівень захисту для знищення внутрішніх документів компаній. Якщо інформація з таких документів потрапить до чужих рук, це погано позначиться на всій організації, може спровокувати ризик крадіжки особистої інформації.
  • 2 клас — наступний клас захисту. Крадіжка даних може призвести до порушення юридичних зобов’язань організації, загрожувати соціальному чи фінансовому становищу осіб.
  • 3 клас – найвищий ступінь захисту даних, розкриття яких створює ризик для здоров’я, безпеки, особистої свободи окремих осіб.

Який знищувач документів обирати — вирішуйте виходячи з потреб компанії.