Які бувають сережки: види, особливості та опис сережок

Сережки — незамінний атрибут не лише вечірніх, але й повсякденних та ділових образів. Зараз їх так багато, що самостійно розібратися в класифікаціях може бути складно. Що вибрати: сережки кільця чи лаконічні цвяшки? Які моделі вважаються класичними, а котрі вже давно канули в лету — розберімося далі.

Сережки: основні різновиди та їхні особливості

Прикраси на вуха отримують свої назви завдяки типу застібки або предмету, котрий вони нагадують. Часто окремі моделі називаються іменами їх розробників. Як знамениті подвійні кульки Dior. Вони схожі на класичні пусети, проте застібка у формі кульки також виступає декоративним елементом. Часто навіть більшим, ніж передня частина сережок. До інших класичних типів сережок варто віднести:

  1. Сережки-цвяшки (пусети). Найлаконічніша модель. Такі прикраси впишуться як в повсякденний, так і у вечірній образ. Можуть мати тваринну або рослинну форму. Декоруються мерехтливими камінцями, кристалами, перлами.
  2. Конго (хупи). Одна з класичних моделей. Сережки-кільця підходять всім жінкам незалежно від віку. Один з актуальних різновидів — сережки-калачі. Відрізняються округлою формою, порожнистим наповненням, цікавою застібкою.
  3. Сережки-краплі. Декоративний елемент нагадує краплю. Часто задля інкрустації використовується дорогоцінне каміння, культивовані перли, емаль на основі епоксидної смоли, скло Мурано.
  4. Джекети (трансформери). Складаються з 2-х частин: основи й декоративного компонента. Основа — традиційні сережки-цвяшки. Їх інкрустують кристалами, дорогоцінним камінням. Декоративний компонент кріпиться позаду й виглядає з-під мочки.
  5. Підвіски. Отримали таку назву, оскільки декоративний елемент вільно рухається. Бувають короткими й довгими. Масивними й мінімалістичними. На відміну від попередньої моделі складаються з 3-х компонентів: защіпки, основи й рухомого елемента. Сюди ж варто віднести сережки, які повністю надягаються через мочку. Фіксуються за допомогою власної ваги.
  6. Кафи. З’явилися не так давно. Дають змогу підкреслити не лише мочку, а й цілу вушну раковину. Відрізняються продуманою конструкцією. Не створюють дискомфорту. Окремі моделі нагадують кліпси, призначені для не проколотих вух.

Інші типи сережок

Не варто забувати про сережки-основи. Як і популярні браслети Pandora, подібні аксесуари вдало поєднуються з намистинами, підвісками. Ще один різновид — сережки-пензлі. До актуальних моделей належать лише прикраси, повністю виконані з дорогоцінних металів. Застарілими вважаються сережки-пензлі, прикрашені пір’ям, нитками, стрічками.

Моносережки з’являються на модних подіумах. Самодостатній ювелірний виріб, який виступає центральним компонент образу.

Зрозуміло, що сережки — складний ювелірний виріб. Зважаючи на таке різноманіття трендових прикрас, кожна модниця знайде варіант для себе.