Ігуменю жіночого монастиря УПЦ в Одесі нагородили архієрейською грамотою

>

У 20-ту річницю з дня освячення собору святого благовірного князя Олександра Невського міста Жмеринки, Вінницької області було звершено соборне недільне богослужіння.

Божественну літургію звершив керуючий єпархією — митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, у співслужінні настоятеля собору та благочинного Жмеринського округу протоієрея Ярослава Коромчевського, секретаря єпархіального управління протоієрея Андрія Балана, благочинного у справах монастирів архімандрита Єноха (Торака), кліриків собору та гостей у священному сані. Дияконський чин звершили: керівник служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярії ієродиякон Філарет (Олівінський).

За богослужінням молилась настоятелька Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря — ігуменя Серафима (Шевчик), — повідомляє прес-служба Вінницької єпархії УПЦ.

З благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви настоятель собору протоієрей Ярослав Коромчевський був нагороджений другим хрестом з прикрасами.

Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до присутніх у храмі вірян зі словом проповіді.

За Літургією були піднесені молитви про мир на нашій українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Наприкінці богослужіння відбувся чин славління перед іконою Різдва Пресвятої Богородиці. Після цього митрополит Варсонофій звернуся до присутніх зі словами архіпастирських настанов, а також привітав усіх присутніх з 20-річчям освячення собору святого благовірного князя Олександра.

Насамкінець архіпастир нагородив ктитора та будівничого собору Олександра Григоровича Шпака Грамотою Предстоятеля УПЦ. Також архієрей відзначив архієрейськими грамотами: настоятельку Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря ігуменю Серафиму (Шевчик), клірика ієрея Назарія Коромчевського, а також парафіян та благодійників собору.

Звертаючись до Владики Варсонофія матушка Серафима побажала йому величезних сил. «Архипастирю найважче за всіх нас. Своєю блашгодатною молитвою, апостольським служінням святий Владика закликає навіть на ворогів церкви Божу благодать. Щоби вони теж покаялися, любили ближніх та принесли своє серце на вівтар істинної Христової церкви. Ващою любовію, віримо, дорогий Владико, спасеться вся Вінничина та Подільська земля. Вони всі прийдуть до вас», — наголосила ігуменя Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря.

Матушка Серафима назвала святкування 20-річчя освячення храму св. Олександра Невського у м. Жмеринка великою подією в церковному і культурному життя Поділля.

Источник