ЄС і США непохитні у своїй підтримці України в захисті від російської агресії — декларація саміту

Європейський союз і Сполучені Штати Америки заявляють про те, що їхня підтримка України в захисті її народу від російської війни залишається непохитною.

Про це йдеться у спільній декларації, ухваленій за підсумками саміту ЄС-США, який відбувся у Вашингтоні.

«Сполучені Штати та Європейський Союз залишаються непохитними в нашій довгостроковій політичній, фінансовій, гуманітарній та військовій підтримці України та її народу в процесі захисту від незаконної та неспровокованої агресивної війни росії. Ми разом закликаємо росію покласти край жорстокій війні і негайно, повністю і беззастережно вивести свої збройні сили, проксі і військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України», — йдеться в декларації.

росію закликали негайно покласти край цій війні та вивести свої війська з української міжнародно визнаної території.  США та ЄС зазначають, що прагнуть домогтися максимально широкої міжнародної підтримки ключових принципів і цілей Формули миру України.

«Будь-яка ініціатива щодо всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні має ґрунтуватися на повній повазі до незалежності України, суверенітету і територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів і підтримувати всі цілі та принципи Статуту Організації Об’єднаних Націй», – наголошується в документі.

Сторони також заявили, що зобов’язуються підтримувати Україну стільки часу, скільки буде потрібно для захисту її суверенітету і територіальної цілісності.

«Ми визнаємо нагальну необхідність забезпечити, щоб росія не досягла успіху в колапсі української економіки, і необхідність активізувати наші зусилля, щоб допомогти забезпечити допомогу, яка відповідатиме найнеобхіднішим потребам України», — зазначено в декларації.

США та ЄС вказали, що, будучи разом з Україною співголовами Міжвідомчої донорської Координаційної платформи, вони разом із Києвом працюють над українським планом, що також містить просування країни на шляху до ЄС, та який міститиме в собі набір короткострокових пріоритетних економічних реформ, реформ у сфері верховенства права та демократизації, а також пріоритетний та добре скоординований підхід до відновлення і допомогу в реконструкції та інвестиціях.

США та ЄС запевнили, що спільно з іншими міжнародними донорами продовжать надавати Україні фінансування для досягнення цієї мети, зокрема й для того, щоб захистити, відремонтувати та відновити свій енергетичний сектор відповідно до вимог стандартів ЄС.

«Ми визнаємо прихильність і прогрес України в її зусиллях з реформування, і наголошуємо на стратегічній важливості процесу вступу до ЄС», — констатується в декларації.

Сторони також заявили, що росія повинна припинити свою агресію і повинна понести юридичні наслідки за всі свої міжнародно-протиправні діяння, зокрема відшкодувати збитки, завдані Україні.

США і ЄС зазначили, що зважаючи на терміновість спроб росії зруйнувати українську економіку і триваюче невиконання рф своїх зобов’язань у рамках міжнародного права, США і ЄС разом з нашими союзниками скликають наших експертів для вивчення варіантів своєчасної компенсації Україні за втрати, поранення і збитки, що виникли в результаті агресії росії.

«Ми вивчаємо всі можливі шляхи для надання допомоги Україні відповідно до наших відповідних правових систем і міжнародного права. Ми теж працюємо разом зі світовим співтовариством над розв’язанням проблем енергетичної, економічної та продовольчої безпеки, які спричинені війною, обраною росією, які особливо гостро стоять у найуразливіших країнах, що розвиваються. Ми засуджуємо спроби росії заблокувати експорт продовольства та її напади на потужності зі зберігання та відвантаження зерна в Україні з моменту її виходу з Чорноморської Зернової Ініціативи», — сказано в декларації.

Джерело