ЄБРР та Нідерланди підтримають «Укренерго» на 372 мільйони євро

Партнери України рішуче засуджують удари росії по енергетичній системі та підтримують нашу державу не тільки словами, а й грошима.

24 листопада Європейський банк реконструкції та розвитку анонсував надання компанії "Укренерго" 300 мільйонів євро кредиту. Половину цієї суми вже гарантували США. Ще 72 мільйони євро "зверху" гарантували Нідерланди.

"Зимовий сезон вже розпочався, і стабільне функціонування енергосистеми країни є стратегічно важливим, тому ми працюємо над тим, щоб якомога швидше виділити кошти для цього кредиту", – уточнив Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

150 мільйонів євро підуть на усунення пошкоджень, завданих нещодавніми ударами рф по енергетичній системі. Ще 150 мільйонів мають підтримати структуру капіталу "Укренерго".

"Населення та бізнес в Україні повинні мати постійний доступ до електроенергії у зимовий період. Це важливе фінансування допоможе "Укренерго" у проведенні термінових ремонтів пошкодженого обладнання, високовольтних підстанцій та ліній електропередачі. Завдяки цьому компанія зможе продовжувати надання життєво важливих послуг передачі електроенергії для українських домогосподарств, бізнесу та спільнот протягом опалювального сезону", – заявила Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

З початку вторгнення рф у лютому 2022 року ЄБРР вже надав Україні понад 1 мільярд євро. На наступний рік заплановано ще більше – близько 3 мільярдів євро для підтримки функціювання бізнесу та економіки. Світова фінансова установа рішуче засудила дії росії на самому початку вторгнення та надає активну допомогу як самій Україні, так і країнам, що приймають наших біженців.

Додамо, що 22 листопада Європейська комісія скерувала Україні транш у розмірі 2,5 мільярдів євро в рамках надзвичайної макрофінансової допомоги (МФД).

Як зазначили у Представництві Європейського союзу в Україні це частина передбаченої раніше допомоги у 9 мільярдів євро, яку Комісія оголосила 18 травня та яку Європейська Рада затвердила 23-24 червня 2022 року. 

Источник