Як будуть контролювати використання земель ОТГ » | Економіка

Земельна децентралізація, яка відбулася у 2021 році, дала можливість ОТГ отримати додатковий територіальний ресурс через передачу сільськогосподарських земель державної власності поза межами населених пунктів у комунальну власність.

Водночас спостерігаються непоодинокі випадки нецільового використання земель державної та комунальної власності.

Український парламент 1 лютого 2022 року створив Тимчасову слідчу комісію (ТСК) з питань розслідування можливих фактів незаконного та неефективного проведення держорганами заходів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції земельних відносин.

На своїй сторінці у Facebook народний депутат України Олег Кулініч зазначив, що підтримав створення ТСК щодо розслідування фактів порушень у сфері земельної децентралізації, зокрема, цільового використання земель комунальної та державної власності.

«Ми маємо нарешті навести лад у цій сфері, припинити будь-які зловживання, що призводять до недофінансування державного і місцевих бюджетів, та закрити будь-які можливості для спекуляцій на ринку землі», – впевнений Олег Кулініч.

Формування комунального сектору земельних активів розширює ресурсну базу розвитку місцевого самоврядування та наповнення місцевих бюджетів. Земельна децентралізація 2021 року створила унікальні можливості для соціально-економічного піднесення ОТГ.

Источник