Харків’янин закликав збирати кошти на росармію — тепер 5 років проведе за ґратами

Громадянин російської федерації, який має посвідку на постійне проживання на території України та понад десять років живе в Харкові, підтримував ворожу армію.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора України.

У березні 2022 року він відправляв своїм знайомим повідомлення з російських Телеграм-каналів, де містилися заклики до збору коштів на потреби військових формувань країни-агресора. У повідомленнях зазначалася картка російського банку, куди можна було переводити кошти для окупантів.

У тексті містилося виправдовування російської збройної агресії проти України.

Суд визнав чоловіка винним у пособництві вчиненню злочину, фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників. У судовому засіданні засуджений визнав свою вину та щиро розкаявся.

Йому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов‘язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк 2 роки та з конфіскацією всього особистого майна.

Джерело