«Головний з комунальної власності» Одеської мерії пішов з посади

Одеський міський голова Геннадій Труханов, розпорядився звільнити з посади тимчасово виконувача обов'язки директора департаменту комунальної власності Одеської міської ради Олександра Делінського.

Як зазначається в розпорядженні міського голови Олександр Ділинський звільнився за власним бажанням. 

На посаді "головного з комунальної власності" Одеської міської ради Олександр Делинський пропрацював майже два роки. 15 лютого 2021 року Геннадій Труханов, під час дистанційної апаратної наради відрекомендував його підлеглим, як нового очільника департаменту. 

Олександр Делінський народився 8 жовтня 1974 року.

Навчався в Одеському національному університеті імені Мечникова, а також в Одеській національній юридичній академії.

  • Займав керівні посади юридичних служб комерційних підприємств міста,
  • З 1999 року викладав у Юридичній академії.
  • У 2015-2016 року радник директора з економічно-правових питань Чорноморського порту.
  • У 2018-2019 році працював адвокатом.    

Мер тоді одразу доручив новому керівнику департаменту інвентаризувати усе комунальне майно, та проаналізувати користь від цих об'єктів для громади. 

Попередній директор департаменту Олексій Спектор залишив посаду "за угодою сторін".

Щоправда, Олексію Спектору перед тим, в червні 2020 року, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 4 мільйони 834,6 тисячі гривень. 

Детективи НАБУ тоді повідомили трьом посадовцям Одеської міської ради та засновнику приватної компанії про підозру у завданні 131 мільйон гривень шкоди територіальній громаді Одеси.

За версією слідства, у 2016 році підозрювані у змові з іншими особами організували схему викупу нерухомості коштом місцевого бюджету за завищеною ціною.

Окрім Олексія Спектора в поле зору правоохоронців потрапили тодішній голова постійної комісії Василь Шкрябай, чинна й наразі керівниця юридичного департаменту Інна Поповська, а також керівник та засновник комерційної структури "Авіакомпанія Одеса", що продала нерухомість, Андрій Вірченко.  

Йдеться про справу щодо землі кладовища "Західне". 

У 2016 році Одеська міська рада викупила в комерційної структури нежитлову нерухомість загальною площею понад 6 тис. кв. м, розташовану на земельній ділянці площею 141 га. Завдяки цій ділянці, яка перебувала у комунальній власності, планували збільшити площі для поховань на кладовищі "Західне", що в Одесі. Ціну викупу визначили у понад 146 млн грн нібито за результатами незалежної оцінки. Однак за два роки потому експертиза, проведена державною спеціалізованою експертною установою ДНДЕКЦ в межах розслідування НАБУ та САП, встановить дійсну ціну викупу будівель та споруд у розмірі близько 16 млн, а дані, на підставі яких її визначили у 2016 році, виявляться неправдивими.

146 млн грн, які у 2016 року надійшли комерційній компанії від департаменту комунальної власності Одеської міської ради як оплата за будівлі та споруди, її власники вивели та легалізували через низку суб’єктів господарювання.

Источник