Фігуранти «справи Галантерника» продовжать судитися за землю в Одесі наступного року

Господарський суд Одеської області планує продовжити розгляд справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ФПГ "Будова" до Одеської міської ради та Одеської обласної прокуратури. 

Як зазначається в матеріалах справи, товариство з листопада 2021 року намагається у суди домогтися визнання незаконними та скасувати пунктів 3 та 4 Рішення Одеської міської ради від 7 грудня 2016 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 3,5 га за адресою: вулиця Жаботинського (в районі буд. №54), присвоєння нової адреси та надання її в постійне користування Прокуратурі Одеської області". 

Також компанія вимагає:

  • Визнати незаконними та скасувати пунктів 3 та 4 Рішення Одеської міської ради від 26 липня 2017 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, зміну цільового призначення та передачу в постійне користування Прокуратурі Одеської області земельної ділянки, площею 0.5 га за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога, 55-Д";
  • Припинити право постійного користування Прокуратури Одеської області на земельну ділянку кадастровий номер на вул. Жаботинського, земельна ділянка 54-А, яке виникло на підставі вищевказаних рішень Одеської міської ради;
  • Визнати недійсними укладені між Прокуратурою Одеської області та товариством з обмеженою відповідальністю "ФПГ "Будова": договори про дольову участь у будівництвах на их ділянках;
  • Зобов'язати Одеську міську раду продати або передати в користування (оренду, суперфіцій, емфітевзис) окремим лотом на конкурентних засадах (на земельних торгах) земельну ділянку на Жаботинського, 54-А.

У вересні 2022 року до суперечки вирішив долучитися Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (Концерн РРТ). Тож у листопаді Господарський суд Одеської області 25 листопада почав розгляд справи за позовом Концерну до товариства з обмеженою відповідальністю "ФПГ "Будова", Одеської обласної прокуратури та Одеської міської ради.

Концерн просить: 

  • Припинити право постійного користування прокуратурою Одеської області земельною ділянкою по вулиці Жаботинського, 54-А;
  • Визнати недійсною угоду, укладену між прокуратурою Одеської області та ТОВ "ФПГ "Будова", про дольову участь у будівництві.

Зазначимо, що це будівництво фігурує в кримінальній справі Національного антикорупційного бюро, за якою заочно заарештували одеського бізнесмена Володимира Галантерніка. 

Слідство вважає його організатором у створенні злочинної організації і незаконному заволодінні землею територіальної громади Одеси, яка завдала збитків громаді обсягом більше ніж 558 мільйонів гривень. У цій справі фігурує й мер Одеси Геннадій Труханов.

10 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду лишила в силі заставу колишньому прокурору Одеської області Олегу Жученку у розмірі 2 мільйонів 616,9 тисяч гривень. 

Також у листопаді бенефіціарний власник одеського колективного підприємства "Будова" Дмитро Дімарський поскаржився, що для сплати застави в розмірі майже 60 мільйонів гривень йому доведеться ліквідувати групу компаній. 

Источник