Душевно та безоплатно: в Чорноморську проходять семінари психологічної підтримки

У четвер, 12 жовтня, у двох локаціях Чорноморська пройшли психологічні семінари для двох категорій населення: людей похилого віку та батьків, які стикнулися з труднощами виховання дітей. На жаль, в умовах повномасштабної війни кожному з нас потрібна підтримка, можливість висловитися і отримати певну пораду, але в рамках програми Міжнародної організації International Medical Corps серія семінарів включає роботу з найбільш вразливими категоріями.

На першу зустріч прийшли переважно жителі міста, вимушені переселитися через війну зі зруйнованих росією міст. Вони залишилися без домівок, друзів, заощаджених коштів і зізнаються, що врятуватися однією “гуманітаркою” не виходить.

“Тому ми з моєю колегою, кваліфікованим психологом, будемо зустрічатися з чорноморцями по четвергам. Ми пропонуємо обговорювати насущні проблеми, проговорювати їх, практикувати рішення для заспокоєння нервової системи, зменшення тривожності, одночасно шукати виходи з начебто безвихідних ситуацій, концентруватися на цінностях і цілях, які надають сенс нашому життю, мотивують рухатися далі, а якщо у вас таких немає, то разом ми їх знайдемо”, — розповіла співробітниця International Medical Corps психолог Анастасія.

Окремо організатори виділяють проблематику виховання дітей. Недивно, що в період пандемії і війни, коли малюки і підлітки переживають колосальні зміни в приватному житті, розлучаються з близькими друзями, однолітками, позбавлені можливості відвідувати школу, на батьків покладається подвійна відповідальність.

«Девіз у вихованні дітей повинен бути таким самим, як і в літаку: спочатку одягніть кисневу маску на себе, а потім на свою дитину, — розповідає психолог Тетяна. — Неможливо правильно піклуватися про своїх дітей, не потурбувавшись про власне психологічне здоров'я. Наші семінари — це сімейна терапія, де ми обговоримо і спробуємо розв'язати проблеми, з якими довелось стикнутися нам, нашим близьким. І все це добровільно, ніяких зобов'язань і порушення особистих кордонів. Ключове — всі обговорення конфіденційні. Все, що відбувається на семінарах, на семінарах і залишається”.

Увага, участь у семінарах безоплатна, проте не безмежна. Кількість учасників в обох групах не більше 15 осіб. Встигніть зареєструватися за посиланням, щоб вже наступного четверга провести 1,5 години з інтересом, комфортом і користю.

Источник