До 12 років позбавлення волі загрожує військовослужбовцю рф: погрожував вбивством цивільному на Чернігівщині

До суду скерували обвинувальний акт стосовно військовослужбовця рф за фактом порушення законів та звичаїв війни. Під час окупації села Ягідного Чернігівського району військовий країни-агресора жорстоко поводився з місцевим жителем.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України.

Розслідування встановило, що обвинувачений проходив службу у військовій частині 55115, яка дислокується в м. Кизил Республіка Тива російської федерації.

Зазначається, що молодший сержант зс рф вимагав від місцевого мешканця інформацію про розташування Збройних Сил України. Він відвів потерпілого за територію шкільного подвір’я та наказав стати спиною до бетонного забору. Військовослужбовець російсько-окупаційних сил, не отримавши бажаних відповідей на численні запитання, з метою викликати страх та реальну загрозу для життя чоловіка здійснив чергу пострілів з автомата Калашникова прямо над його головою.

Продовжуючи такий «допит», обвинувачений зірвав бойову гранату зі свого поясу та кинув прямо під ноги потерпілому. Такими діями він вчинив катування та завдав значних моральних страждань мирному мешканцю.
Після знущань військовий наказав потерпілому прослідувати до підвалу школи, в якому в якості «живого щита» утримувалося населення села.

В Офісі Генерального прокурора України наголошують, що за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) російському військовому загрожує покарання до 12 років позбавлення волі.

Джерело