Для України було важливим повернути контроль над островом Зміїний — Кирило Буданов

Захоплення військами рф острова Зміїний унеможливлювало будь-яке судноплавство з українських портів. Без відновлення контролю над ним росіяни просто економічно знищили б Україну.

Про це повідомив начальник Головного управління розвідки МОУ Кирило Буданов.

«Без відновлення контролю за островом Зміїний було неможливе будь-яке судноплавство з портів України. Без цього росіяни просто економічно б нас знищили», —  зазначив Кирило Буданов у фільмі з документальної трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі».

Ключовим для звільнення острова стало затоплення 13 квітня флагмана чф рф крейсера «москва» ударом двох протикорабельних ракет нового українського мобільного берегового комплексу РК-360МЦ Нептун.

«Затоплення ракетного крейсера «москва», знищення декількох десантних кораблів, катерів противника, загалом порушення логістики острова Зміїний — все це у подальшому вплинуло на звільнення цього острова від загарбників. Це стосується морського компонента. Що стосується повітряного компонента — це славнозвісні наші «Байрактари» морської авіації, які працювали з перших днів війни, починаючи з Херсонської області, і вперше їх Україна застосовувала по бойовому по морських цілях», — розповів командувач Військово-Морських Сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

У фільмі також вперше було продемонстровано ексклюзивні кадри польоту, десантування з вертольотів і бойових дій на острові, які провели 8 травня групи спецпризначення ГУР МОУ і «Альфа» СБУ.

Джерело