— Є і хороша, і погана новина для нас усіх. Хороша в тому, що окупантам для обстрілів території України вже доводиться переводити свої зенітні ракетні комплекси С-300 та С-400 у режим «поверхня — поверхня». Це є ознакою того, що будувати повноцінні ракети, скажімо Х-22, вони вже ніколи не зможуть. Тобто, з одного боку, їхній ракетний потенціал вичерпується, а з іншого — противник готовий іти до кінця, — розповів у «Єдиних новинах» військовий експерт Петро Черник.
За його словами, стратегічний неядерний ракетний потенціал рф доволі сильно понижений, адже росіяни використали до 80 %, а подекуди й до 90 % усіх ракет, які мали на початок цієї війни.
— А це в межах семи тисяч ракет усіх класів — від Х-101 до «Точки-У», але, на жаль, ті самі Х-101 та «Калібри» вони можуть виготовляти до сорока одиниць у місяць, а це доволі багато. У проміжку від двох до трьох тижнів росіяни можуть накопичувати такий комплект, тому Україна залишається й надалі під ракетною загрозою, — зазначив Петро Черник.
На думку військового аналітика, ракетні залпи не мають нічого спільного з кадровими перестановками в армії російської федерації.
— Це виключно внутрішня боротьба між так званими вежами кремля. Ця чергова рокіровка, на мій погляд, ніщо інше, як намагання відомства шойгу понизити роль пригожина, який різко вийшов на арену, — наголосив Петро Черник. — Ситуація, яка складається на Бахмутсько-Соледарській дузі, дуже схожа на битву під Верденом часів Першої світової. Битва мала сама по собі нульову суму, але німці втратили стратегічну воєнну ініціативу й підірвали свій воєнний потенціал. Так само і росіяни зараз підривають свою людську потужність.
Олексій Мосейченок
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте