Чорноморськ передасть Одеській ОВА майже 15 млн бюджетних грн на потреби ЗСУ

Цього тижня голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер направив листа до керівників районів для збору залишків бюджетних коштів з кожної громади, аби передати їх на забезпечення нагальних потреб Збройних сил України. Чорноморськ в цьому запиті має виділити 32,8 млн грн, але мер Василь Гуляєв на депутатській комісії по фінансах знизив цю суму до 14,8 млн.

“У нас зараз серйозні питання з ліфтами в багатоквартирних будинках, тож на останній нараді в області я пояснив, що ми маємо зайнятись ремонтом або заміною старого житлового фонду. На наступну сесію я винесу це питання в сумі 14,8 млн”, — підкреслив голова міста.

Взагалі лист Кіпера до територіальних громад викликав у суспільства неоднозначну позицію, дехто навіть дорікнув, що обласні керівники повертають “часи Януковича”, скасовуючи децентралізацію і повертаючи повну вертикаль влади.

В районній адміністрації Одесщини так не вважають, оскільки війна триває понад 1,5 року, а місцеві громади продовжують витрачати гроші платників податків на ремонти доріг, реконструкції стадіонів, фарбування бордюрів тощо. На цьому фоні керівники регіонів дійсно мають приймати більш жорсткі рішення.

“Причому в жодному разі цей лист не є вимогою, а скоріш рекомендацією. Дуже важко збирати щомісяця на наради 22 мера міст та населених пунктів, звертатись до них з реальними потребами для армії, а у відповідь не отримувати нічого. До речі, ви це можете перевірити по стану бомбосховищ в Чорноморську, і повірте, це лише ситуація на поверхні”, — прокоментували запит від Кіпера представники Одеської РВА.

Яка конкретно технічно-матеріальна база та обладнання будуть придбані на загальну суму в майже міліард, достеменно невідомо. Але Перший інформаційний портал запевнили, що всі вони будуть проходити через ті самі прозорі тендери, де ми щоденно можемо переглянути черговий конкурс на закупку електричних лампочок в під’їзд або рамки для почесних грамот.

Читайте нас в Twitter та Telegram, підписуйтесь на сторінку в Instagram та дізнавайтесь новини першими

Источник