Чи варто зараз купувати біткоїн?

Багато інвесторів в умовах економічної невизначеності планують хоча б частину капіталу вкладати у криптоактиви. Незважаючи на появу на цьому ринку тисяч нових монет і токенів, найбільш привабливим об’єктом для інвестування, як і раніше, виглядає перша криптовалюта. Однак і на цьому ринку поки не найкращі часи. Більше цікавих новин криптовалюти знаходьте на сайті https://cryptonovunu.com/, а нижче давайте розглянемо чи варто зараз купувати біткойн?

Поточна ситуація: чи варто купувати біткоїн?

Зараз крипторинок переживає не найкращі часи, що змушує потенційних інвесторів ставити цілком резонні питання щодо раціональності покупки BTC. Дійсно:

  • З листопада 2021 року біткоін демонструє значне падіння вартості. Досить сказати, що він із рекордних максимумів у районі 68 тис. доларів за 1 BTC пішов до 18-20 тис. доларів, а в моменті навіть спускався нижче за рівень 18 тис. доларів, втрачаючи в ціні майже 75%. Ведмежий тренд такої глибини та інтенсивності має мало шансів на швидке завершення.
  • Сьогодні ніхто з учасників ринку вже не сумнівається, що настала справжня криптозима. Так називають одну із фаз циклу, в якій спостерігається значне падіння крипторинку та зниження до нього інтересу. Судячи з попередніх тривалостей циклу та тривалості сезону (порядку 1300 та 400-430 днів відповідно) раніше березня-квітня 2023 року відновлення чекати не варто. Досі через високу волатильність BTC ще цілком здатний оновити мінімуми.
  • Біткоїн, особливо в періоди падіння, сильно корелює з ринком акцій. Це пов’язано з тим, що і криптовалюта, і акції вважаються високоризиковими активами, та в кризові часи інвестори розпродують їх, прагнучи знайти захист у облігаціях, дорогоцінних металах, кеші та інших захисних інструментах.
  • Інфляція зростає високими темпами і центробанки у боротьбі з нею різко піднімають облікові ставки. Через геополітичні події суттєво піднялися ціни на сировинні та продовольчі товари. Все це призводить до підвищення ризику скочування в рецесію найбільших економік, що може спровокувати глобальну кризу. В умовах падають і фондові ринки, і ринок криптоактивів.

Перелічені фактори свідчать, що на ринку склався не найкращий момент для покупки першої криптовалюти. Однак, як показує статистика криптогаманців, число власників BTC неухильно зростає і додало за рік понад 4,5 млн. (на даний момент загальна кількість — понад 42 млн. адрес). Спостерігаються ознаки капітуляції майнерів – відтік коштів із гаманців майнінг-пулів та приватників. При цьому зростає кількість монет на гаманцях із балансом понад 1 BTC, а холдери практично не продають монети на біржах. Все це може свідчити, що дно ринку або вже пройдено, або буде пройдено найближчим часом. Тож, як бачимо, однозначної відповіді на питання купівлі біткоїна дати не можна.