Чи існує у Чорноморську змова між одеською філією ДТЕК та однією з обслуговуючих компаній

Жителі Чорноморська підозрюють одеську філію ДТЕК у змові з обслуговуючою компанією. Подробиці ситуації повідомило видання odessa.online.

Керівництву одеської філії компанії ДТЕК може бути вигідна ситуація, за якої через недоброчесного забудовника мешканці багатоквартирних будинків не можуть перейти з промислового на побутовий тариф. Таку думку висловили мешканці 12-поверхового будинку на вулиці Радісній, 21 у Чорноморську під час зустрічі з представниками громадської організації «Спільна мета».

Проблема триває з 2018 року, коли компанія БФ Моноліт, яка забудовувала 9-й мікрорайон Чорноморська, залишила будівництво і своїх інвесторів.

Жителі будинку добудували бетонну коробку самотужки та домоглися введення його в експлуатацію. Проте забудовник встиг нав’язати людям «свою» обслуговувальну організацію — Дочірнє підприємство «Моноліт-Сервіс».

Дві з чотирьох трансформаторних підстанцій знаходяться на її балансі, що робить обслуговувальну компанію господарем становища. “Моноліт-Сервіс” періодично влаштовує блекаути, відключаючи без об’єктивних причин багатоквартирний будинок від електроенергії.

22 червня цього року житловий будинок було відключено на 57 годин. Включити світло вдалося лише після приїзду на місце конфлікту співробітників поліції та представників міської влади.
«Наш будинок не газифікований, все на електриці і якщо відключать світло, то це не просто дискомфорт, це загроза здоров’ю. Адже при відключенні світла не працюють ліфти, протипожежні системи, сигналізація та системи вентиляції. А якщо комусь із мешканців стане погано і швидка не зможе вчасно до нього піднятися чи винести, хто за це відповідатиме», — поділився мешканець багатоповерхівки Олег.
Надія на позитивне вирішення питання, за словами голови ОСББ «Радісна двадцять один» Григорія Щербатих, з’явилася після ухвалення законів, що полегшують на час воєнного стану процедуру підключення до мереж та можливості переходу на прямі договори та побутовий тариф, проте ДТЕК явно не хоче йти на зустріч жителям.

 «Якесь замкнуте коло ДТЕК вимагає, щоб одним із підписантів виступив Моноліт-Сервіс, бо мають договір. Але Моноліт-Сервіс не підпише нам його ніколи, бо не хоче втрачати таку годівницю. Булатов (керівник департаменту клієнтських операцій ДТЕК) знає ситуацію, знає, що ніхто не підпише, але «вмиває руки». Складається враження, що ситуація влаштовує ДТЕК, адже через те, що техумови так і не виконані, наш будинок залишається будівельним майданчиком, а значить тариф має бути промисловим», — заявив Григорій Щербатих. 
 У свою чергу Артем Каспарян, керівник ГО «Спільна мета», яка відстоює інтереси одеситів у боротьбі з енергетичним монополістом, упевнений, що питання «проблемних» будинків можна зрушити з мертвої точки лише якщо мешканці цих будинків почнуть об’єднуватися та спільно відстоювати свої права.

Источник