Блекаут в Одесі: ДТЕК просить заощаджувати – соціальна напруга стрибає

(Фото: zn.ua)

Тривають масові довготривалі відключення електроенергії на Одещині. Енергетики наголошують, що до наслідків ворожих обстрілів додались аварії через перевантаження вцілілих мереж.

Про це 19 листопада заявила ДТЕК на своїй сторінці в Facebook.

"Мешканці Одеси та області можуть повторно лишатися без світла, але вже не через екстрені відключення, а через аварії на розподільчих мережах. Енергетики працюють 24/7, щоб повернути світло в домівки клієнтів та просять з розумінням та терпінням поставитися до ситуації та споживати електроенергію ощадливо", – заявили в ДТЕК Одеські електромережі.

Енергетики розповіли, що вранці 19 листопада ще близько 20 тисяч абонентів залишились без світла через аварії. В компанії запевнили, 55 аварійно-ремонтних бригад цілодобово роблять все можливе. Також ДТЕК закликає дотримуватись наступних інструкцій.

 • Після зникнення світла треба вимкнути з мережі всі енергомісткі прилади (бойлери, обігрівачі, електрочайники, холодильники тощо).
 • Не вмикайте одночасно всі прилади після відновлення подачі електроенергії.
 • Прилади, що мають функцію таймера, краще налаштувати на нічну роботу (з 0:00 до 6:00).
 • Користувачам електродвигунів й насосних станцій краще вмикати їх через 20-30 хвилин після появи світла.
 • Бізнес-клієнти мають відмовитись від зайвого зовнішнього освітлення фасадів й реклами.
 • Постачальник електроенергії радить слідкувати за графіком відключень, але попереджає, що той може змінюватись через аварії. При цьому в мережі Інтернет багато обурення. Мовляв, розклад від ДТЕК не працює, а розподіл відключень народжує соціальне напруження через диспропорціональність.

  Як наслідок, містом поступово ширяться перекриття доріг, пік яких прийшовся на вчорашній вечір. Поки що мова йде скоріше про поодинокі випадки. Деякі з акцій швидко згортає поліція. Паралельно в соціальних мережах росте й незадоволення самим незадоволенням. Люди засуджують перекриття доріг, називають це соромом та нагадують опонентам, що в Україні йде жорстока війна.

  Ну а ми нагадуємо про нашу ініціативу взаємодопомоги, яка краща та ефективніша за взаємні звинувачення. Заповнюйте гугл-форми та комунікуйте у зведеній таблиці для вирішення своїх й сусідських проблем. Згідно з останніми прогнозами ДТЕК, пік відключень триватиме до кінця цього тижня.

  Источник