Абсолютною більшістю Європарламент ухвалив рішення про створення трибуналу проти росії та білорусі

У прийнятій у четвер резолюції євродепутати вимагають притягнути політичне та військове керівництво росії до відповідальності за злочин агресії проти України.

Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.

За документ проголосували 472 європарламентаря, 19 — проти, 33 — утрималися.

«Звірства, вчинені російськими військами в Бучі, Ірпіні та багатьох інших українських містах, демонструють жорстокість війни та підкреслюють важливість скоординованих міжнародних дій для притягнення осіб, відповідальних до відповідальності згідно з міжнародним правом», — йдеться у повідомленні.

Євродепутати закликають ЄС у тісній співпраці з Україною та міжнародним співтовариством домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування політичного та військового керівництва росії та її союзників.

Створення трибуналу, стверджують євродепутати, заповнить вакуум у міжнародному кримінальному правосудді та доповнить слідчі зусилля Міжнародного кримінального суду, оскільки він наразі не може розслідувати злочин агресії, коли йдеться про Україну.

Зазначаючи, що точні умови та склад спеціального трибуналу ще належить визначити, євродепутати підкреслюють, що він повинен мати юрисдикцію розслідувати не лише діяння володимира путіна та політичного й військового керівництва росії, але й олександра лукашенка та його наближених у білорусі.

Вони також наголошують, що підготовча робота ЄС щодо спеціального трибуналу має розпочатися негайно та зосередитись на створенні механізмів для суду у співпраці з Україною. Необхідно підтримати українські та міжнародні органи влади у забезпеченні доказів, які будуть використані в майбутньому.

Європарламент твердо переконаний, що створення спеціального трибуналу надішле дуже чіткий сигнал як російському суспільству, так і міжнародній спільноті, що президент путін і російське керівництво в цілому можуть бути засуджені за злочин агресії в Україні.

Депутати Європарламенту зазначають, що для російської федерації під керівництвом путіна більше неможливо повернутися до звичного ведення справ із Заходом.

Джерело