З них 101 випадок стосується насильства над чоловіками.
Такі цифри з посиланням на Офіс генерального прокурора, були оприлюднені в документальному фільмі-розслідуванні «Слідства.Інфо», що розповідає про російські катівні в Херсоні.
Виконавча директорка Анна Бабінець на презентації зізналась, що фільм став найстрашнішим з усього, над чим вона раніше працювала як співавторка.
«Тема сексуального насильства табуйована суспільством, тому я щиро вдячна чоловікам, які розказали цю історію. Про скоєні злочини мають знати не лише в Україні, а й у світі», – зазначила Анна Бабінець.
Один із героїв фільму, православний священник Сергій Чудинович пояснив, що прагнув заохотити інших говорити про пережите насильство.
«Я бачив відео людей, які потрапляли в полон до росіян, та потім акуратно обходили тему. Таким чином створюється неправильне інформаційне тло: ну, побував у полоні, ну, поговорили… Усе це обман. А проти обману треба постати і казати правду на тому рівні, якому її бачиш і розумієш», — розповів Сергій Чудинович.
За словами заступниці начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генпрокурора Ірини Діденко, весь масив зібраних доказів доводить, що насильство проти цивільних утримуваних має системний характер.
«Нам вдалося встановити, хто організував роботу катівні в Херсоні. За цим стоїть ціла організація, система, а не емоції. Коли ми почали досліджувати катівні на окупованих територіях та в росії — з’ясувалось, що там є спеціальні кімнати для катування, графіки катування. Тому в Офісі Генпрокурора триває робота з доведення причетності всієї вертикалі влади рф. І притягнення до відповідальності через міжнародні інстанції вищого керівництва рф», — зазначила Ірина Діденко.
Як повідомляла АрміяInform, до суду передані справи 365 осіб, яких підозрюють у скоєнні воєнних злочинів.
Прокомментируйте