Одесса, События
В рамках проєкту «Неочевидна Війна» в Одесі погасили нові лімітовані марки «Пляж наш?» і «Волторнист». Презентація відбулася на одеському Головпоштамті, під час якої провели декілька перформансів.
Автор марки «Волторніст» Олександр Зубко поклав в основу сюжету історію відомого українського валторніста Валерія Мірошниченка, який з перших днів російсько–української війни захищав м. Ірпінь, і зараз продовжує захищати Україну у складі ЗСУ.
Ця марка випущена «Укрпоштою» у рамках проєкту «Власна марка». Літера U на марці означає, що вона має номінальну вартість, яку можна використовувати при оплаті поштових послуг. Для повноти комплекту додатково випущено поштовий конверт і листівка. Марку можна придбати в комплекті або частинами. Кожна окрема одиниця продукту коштує 100 грн.
«Дві марки мають свої особливі історії. Усі кошти, які ми сьогодні виручимо із продажу марок та поштових листівок — вони підуть на благодійність. Підуть на невелику організацію, яка займається підтримкою незаможних одеситів та біженців. Найчастіше — це продовольчі набори», — розповів організатор виставки та погашення марки Олександр Воропаєв.
Фотографии от — Юрий Бершадский, Александр Воропаев aka foto-still.
Друга марка під назвою «Пляж наш?» носить трохи гумористичний характер. Вона присвячена одеситам, які попри небезпеку все одно не віддають одеське узбережжя і продовжують приходити на нього відпочивати.
Паралельно з презентацією марок провели акцію «Лист на фронт», де кожен охочий міг написати слова підтримки нашим захисникам. Всі зібрані листи надішлють прямо на фронт Валерію Мірошниченку та його побратимам.
Організатори також провели аукціон картини «Котик-репортер». Картина присвячена кореспондентам, зокрема військовим журналістам, адже зараз тримати інформаційний фронт дуже важливо. Багато українських й іноземних журналістів вже загинули на цій війні, захищаючи інформаційні кордони країни. Саме їм художник Ігор Матроскін присвятив цю картину, яку викупила на аукціоні одеситка Ксенія за 5 з половиною тисяч гривень.
Нагадаємо, шість українських фотографів, п’ять із яких одесити та один киянин, показали неочевидні сліди російсько-української війни у світлинах.
Прокомментируйте