Фото: facebook.com/hochuzhyt
Українські захисники взяли в полон ще одного громадянина Китаю, який воював у складі російської армії. 24-річний Ван Ву розповів про жахіття, з якими зіткнувся армії РФ і про те, як окупанти ставляться до своїх солдатів. Про це повідомляє проект «Хочу жити».
Громадянин Китаю Ван Ву, який потрапив до українського полону, народився 25 серпня 2000 року. Воював у 102 полку 150 дивізії, і мав позивний «шабля». Як і більшості російських найманців, йому обіцяли роботу в тилу, але після швидкої підготовки одразу кинули на передову під Торецьк. Він заявляє, що шкодує, що підписав контракт із Міноборони РФ і сподівається повернутися додому та знову побачити родину.
— Я дійсно розумію, що нас обдурили… Я вважаю, що підписання цього контракту — це ганебний вибір… Впевнений, що іншим китайцям важливо знати, що їх дурять, — заявив полонений.
Чоловік каже, що його та інших солдатів постійно «били і штовхали вперед» У них не було припасів і навіть води. «Я мало не помер від спраги. Зрештою я здався українській армії. Я тоді не їв і не пив багато днів», — розповідає він. Найманець розповів, як загинули інші китайці з його підрозділу: дехто був убитий на місці, інші померли від ран. За словами китайця, він «був у жаху» і «постійно плакав», побачивши, що відбувається на справжній війні. Він бачив смерть як своїх співвітчизників, а й спостерігав безліч трупів російських солдатів.
Проект «Хочу жити» підкреслив, що, коли вони попереджають іноземців, що для росіян ті лише витратний матеріал, то знають — про що говорять. Вони також закликали уряди всіх країн, чиїх громадян РФ вербує для участі у війні, а також уся світова спільнота, докласти всіх можливих зусиль, щоб припинити цю злочинну практику.
8 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що на Донеччині ЗСУ взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали проти України у складі армії РФ. 14 квітня військовополонені китайці розповіли, що Росія вербує іноземців до армії через посередників. Їм пропонують роботу, не пов’язану із службою. Так один із них хотів отримати роботу, пов’язану з медичною реабілітацією, а за підсумком став саме військовим. Уряд Китаю пообіцяв провести перевірку всіх обставин участі громадян КНР у війні Росії проти України та оцінити дії полонених у Донецькій області співвітчизників відповідно до національного законодавства.
Прокомментируйте