Знищення ворогом інфраструктури міст Луганщини – розпочато досудові розслідування | Криминал

20.04.2022 19:30

Прокурори Луганської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у п’яти кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, з 1 по 19 квітня 2022 року під масований обстріл ворога потрапили м. Лисичанськ, м. Рубіжне, м. Сєвєродонецьк і м. Попасна. За попередньою інформацією, пошкоджені та частково зруйновані багатоквартирні та приватні будинки, зруйнована будівля Лисичанського міського відділу ДМС. В м. Сєвєродонецьк снаряд розірвався біля школи.

Такі дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях доручено слідчим відділів Сєвєродонецького районного управління поліції та Щастинського районного відділу поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області.

Якщо ви стали свідком воєнного злочину рф, фіксуйте та надсилайте докази: https://warcrimes.gov.ua

За матеріалами прокуратури Луганської області

Источник