Злочинну групу на чолі зі «смотрящим» судитимуть за трафік наркотиків до СІЗО | Кримінал

Офіс Генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт стосовно шести учасників злочинного угруповання.

Їм інкриміновано встановлення або поширення злочинного впливу, використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів чи психотропних речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів, незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів.

Розслідуванням встановлено, що так званий «смотрящий» за наркотрафіком в одному з корпусів ізолятора був одним з організаторів злочинної групи. До цієї діяльності він залучив спільників – утриманців СІЗО, та осіб, які перебувають на волі. Кожен з них мав чітко визначені ролі.

Також до розповсюдження наркотиків була залучена «смотряща». Вона контролювала наркотрафік у жіночому корпусі, отримувала товар від організатора групи і передавала кошти від його збуту. Наркотики потрапляли до СІЗО шляхом передач, які формували учасники з волі, ретельно ховаючи «товар» серед інших речей.

Щомісяця учасники угруповання витрачали на покупку товару понад 500 тис грн. Частина «прибутку» йшла на поповнення так званого «общаку», решта – на придбання нових партій наркотиків.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник