За участь у проведенні псевдореферендуму на Запоріжжі ще 3-м особам повідомлено про підозру | Кримінал

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури ще трьом громадянам, які брали активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території Запорізького регіону, повідомлено про підозру. Їм інкримінують колабораційну діяльність.

За даними слідства, з серпня 2022 року псевдогубернатор Запорізької області розпочав підготовку незаконного референдуму з питання приєднання Запорізького регіону до РФ. До його підготовки поміж інших колаборантів долучились ще три проросійськи налаштованих мешканці Бердянська та Полог.

Двоє з них погодились очолити так звані «територіальні виборчі комісії Бердянська та Бердянського району». Бажаючи проявити себе перед вищим військово-політичним керівництвом держави-агресора, вони здійснили низку заходів із організації проведення цього фейкового заходу.

Ще один підозрюваний від імені окупаційної влади РФ записав та оприлюднив у телеграм-каналі публічне звернення до місцевих щодо «важливості» проведення референдуму. Також він, залучившись підтримкою російських збройних формувань, здійснював поквартирний обхід у день референдуму та змушував громадян до «волевиявлення».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.

За матеріалами Запорізької обласної прокуратури

Источник