З Херсонщини евакуювались 11 тисяч осіб

(Фото: ГУ ДСНС в Хмельницькій області / facebook)

Від початку добровільної евакуації з території звільненої частини Херсонщини евакуювались вже 11 тисяч місцевих жителів.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

За словами очільниці міністерства Ірини Верещук, послугами безкоштовної евакуації від держави скористались 7 тисяч мешканців Херсонщини. Решта виїхала самостійно. У міністерстві закликають до евакуації і тих, хто наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях.

"На жаль, повністю налагодити нормальне життя обласного центру заважають постійні обстріли. Тож я хочу звернутися до людей на тимчасово окупованих територіях. Вдумайтесь: ще донедавна ворог називав Херсон своїм, проводив псевдореферендуми, наводив захмарну "статистику" псевдоголосування, обіцяв, що росія тут назавжди. А тепер подивіться, що росія сьогодні робить з Херсоном. Тому, якщо є можливість, будь-ласка, зробіть все, щоб евакуюватися з тимчасово окупованих територій", – закликала віцепрем’єрка.

Пріоритетним напрямком для евакуації за допомогою державної програми є Хмельниччина. Відповідний потяг з Херсонського вокзалу відправляється щодня о 15:27. Щоб скористатися можливістю евакуації, потрібно за декілька годин прибути на вокзал або звернутися до Обласної військової адміністрації на "гарячу лінію": 0800330951 та 0914817845. Також працює спеціальний Telegram-бот та онлайн-реєстрація.

Витрати на евакуацію покриває держава. Крім безкоштовного проїзду та надання житла, переселенцям дають гроші: 2 тис. гривень на дорослого та 3 тис. гривень на дитину або особу з інвалідністю.

Фото: ГУ ДСНС в Хмельницькій області

Прямо на вокзалах людей зустрічають представники місцевих органів влади та рятувальники. Вони допомагають з поселенням, отриманням довідок внутрішньо переміщеної особи (ВПО), виплат і гуманітарної допомоги.

Фото: ГУ ДСНС в Хмельницькій області

 

За інформацією Херсонської міської ради, тимчасове житло надаватимуть у спеціально облаштованих школах та дитсадках, а також у гуртожитках та пустих будинках у сільській місцевості. Якщо можливості готувати їжу самостійно не буде, переселенців забезпечать гарячими стравами.  

Евакуюють з Херсонщини до більш безпечних регіонів країни і пацієнтів медичних закладів. Особам, що не можуть самостійно пересуватися, допомагають волонтери.

Добровільна евакуація з Херсонщини почалась невдовзі після звільнення правобережної частини області.

Источник