Уряд вніс низку змін до правил мобілізації громадян

Уряд вніс низку змін до правил мобілізації громадян

Фото: REUTERS

Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку призову громадян на військову службу в умовах мобілізації у особливий період. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму Телеграм-каналі.

— Було уточнено вимоги до повісток, що формуються через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Тепер повістки повинні мати унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду, за допомогою якого можна перевірити всю інформацію, вказану на порядку денному. Також визначено механізм перевірки дійсності повісток через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного чи резервіста, у тому числі з використанням мобільного додатку, – написав Мельничук.

Крім того, було встановлено правовий статус повісток, видрукованих на бланку, та тих, що сформовані через Єдиний державний реєстр призовників, та уточнено їхню юридичну силу. Урядом визначено адреси для надсилання повісток резервістам або військовозобов’язаним, які оновили свої персональні дані після завершення 60-денного терміну, встановленого законодавством для уточнення облікових даних. Також було уточнено зміст інформації, що надсилається разом із повісткою.

Як зазначив Мельничук, зміни торкнулися порядку перегляду документів, що підтверджують право на відстрочку. Це стосується осіб, які згідно із Законом України №3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» мають право на відстрочку, а також осіб, які здійснюють постійний догляд. Рішенням Кабміну було розділено ці дві категорії та уточнено пакети документів, що підтверджують відповідні обставини. Поліпшено механізм отримання акта про встановлення факту постійного догляду та врегульовано процедуру та термін його видачі.

6 серпня народний депутат Софія Федіна запропонувала мобілізувати тих, хто цілком спроможний вести бойові дії. За її словами, потрібно порушувати питання про мобілізацію правоохоронців, які перебувають на пенсії після 40 років. 13 серпня прес-офіцер Волинського ТЦК та СП Уляна Кравчук розповіла, що на Волині військовозобов’язані вже почали отримувати повістки поштою. За її словами, повістки надсилаються резервістам та військовозобов’язаним на оновлення військово-облікових даних.

Джерело