У Запоріжжі головного лікаря клініки та його поплічників судитимуть за бізнес на ухилянтах, — прокуратура | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Дніпровської окружної прокуратури м. Запоріжжя до суду скеровано обвинувальний акт стосовно 4-х учасників злочинної схеми сприяння у незаконному перетині чоловіками призовного віку кордону України.

За даними слідства, головний лікар приватної клініки Запоріжжя спільно з 3-ма місцевими мешканцями пропонував чоловікам, охочим виїхати з України, свої послуги з виготовлення підроблених медичних документів про наявність інвалідності.

Група осіб діяла за заздалегідь розробленим злочинним планом. Лікар, користуючись своїми медичними знаннями та зв’язками, вирішував питання з оформлення висновку МСЕК про встановлення групи інвалідності, за необхідності вносив до медичних карт амбулаторних хворих неправдиві відомості щодо проходження курсу лікування. Інші підозрювані займались пошуком потенційних клієнтів, передачею їм фіктивної медичної документації та отриманням грошових винагород. 

Ціна такої послуги складала в середньому 6 500 доларів США.

Правоохоронці викрили одного з учасників схеми під час передачі підроблених документів та проведення остаточного розрахунку за надані послуги.

Також під час обшуку службового кабінета головного лікаря виявлено та вилучено понад 80 боєприпасів, які він зберігав без передбаченого законом дозволу.

За матеріалами Запорізької обласної прокуратури

Источник