Нещодавно у соціальних пабліках Чорноморська з’явились фотографії нововведень у міських ліцеях. Це рамки для виявлення металевих предметів та турнікети.
“Дітей почали опромінювати. Я проти цього і не знаю, як цьому протистояти. Може хтось підкаже?” — звертається до містян авторка анонімного допису.
На такий тривожний меседж чорноморці відповіли по більшій мірі іронічно та скептично, а от начальник відділу освіти Чорноморської міської ради Андрій Ковальов поставився до хвилювань батьків з розумінням та поспішив заспокоїти.
“Ці рамки знаходяться у відключеному стані, використання цієї техніки передбачено лише у випадках, коли охорона отримала повідомлення про наявність в учня підозрілого предмета. Оскільки неповнолітню дитину не можна піддавати обшуку, якщо металодетектор спрацює, то працівник охорони буде діяти відповідно до передбаченої інструкції: якщо дитина відмовиться добровільно показувати вміст рюкзака, то до вестибюлю запросять завуча виховної роботи, а вже потім і батьків дитини”, — пояснює голова муніципальної освіти.
Що стосується турнікетів, то в ліцеї №4 діти дійсно входять у приміщення через цю конструкцію. У випадку ж, коли школу одночасно мають покинути всі присутні (пожежна тривога), відкривають інші виходи, яких достатньо. Зазначимо, що така практика давно існує і в світі, і в навчальних закладах України. Там в кожного учасника навчального процесу є картка, яка сканується при вході і виході, і ця інформація зберігається.
Ковальов також нагадав, що з 2023 року згідно з указом Кабміну, міські школи охороняють співробітники поліції охорони — структурний підрозділ Нацполіції України. Ідея встановлення рамок і турнікетів має на меті покращити ефективність їхньої роботи для безпеки дітей в умовах воєнного стану, коли, на жаль, доступ до вибухових предметів виріс у рази.
“Закуповує рамки-металодетектери для шкіл саме поліція охорони на передбачені на цю програму кошти. З міського бюджету на це не витрачається ані копійки. Наша задача, як відділу освіти, щорічно продовжувати з ними договір, а інструменти виконання роботи — це вже їхня справа”, — розповів чиновник.
Він додав, що охорона навчальних закладів Чорноморська — ціла система опцій та завдань, націлених на забезпечення максимально безпечного дитинства. У задачі поліції охорони входить також недопуск на території шкіл осіб в алкогольному сп’янінні, батьків, яким за рішенням суду обмежена можливість спілкування з власною дитиною, супровід дітей в укриття під час повітряних тривог та навіть патрулювання прилеглих до шкіл територій.
Також чиновник звернув увагу, що встановлення рамок і турнікетів, які деяким батькам здаються небезпечними, успішно пройшло у ЗОШ №2,3 та 4. Надалі йде робота над покриттям потреб у всіх школах Чорноморська.
Читайте нас в Telegram, підписуйтесь на сторінку в Instagram та Facebook — дізнавайтесь новини першими!
Прокомментируйте