У Маріуполі росія готує маштабну підробку заяв жителів про те, що місто бомбила Україна | Криминал

16.05.2022 15:16

Російські окупанти готують масштабну підробку письмових «свідчень» від жителів Маріуполя про нібито руйнування міста Збройними силами України, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Росія в Маріуполі готує найбільшу підробку «свідчень свідків» про те, що Маріуполь було знищено українськими військовими. Свідчення будуть підготовлені власноруч жителями Маріуполя, які залишились у місті, в письмовій формі», — написав Андрющенко в телеграмі в понеділок.

Він зазначив, що для проведення такої операції російські окупанти оголосили початок реєстрації на компенсацію за знищене житло та/або втрату члена сім’ї. За житло – 500 тис. рублів (орієнтовно близько $6 тис.), за загиблого члена сім’ї – 3 млн рублів (орієнтовно $33 тис.).

«Реєстрацію заяв на компенсацію здійснюють у приміщенні школи №9. Однак при поданні власноруч складеної письмової заяви маріупольці мають обов’язково зазначити, що майно «знищили українські військові», а близьких «убила українська армія». В разі відсутності/відмови такої позначки окупанти повідомляють, що ніякої компенсації надано не буде. З урахуванням психологічного тиску та стану інформаційної блокади маріупольці в надії подають заяви з відповідними примітками», — йдеться в повідомленні.

За словами Андрющенка, завдяки цьому Росія отримує десятки тисяч власноруч складених письмових «свідчень» про «звірства української армії», які можуть використовуватися для впливу на міжнародну думку, зокрема з широким розголосом через пропагандистські медіаканали, що продовжують свою діяльність на території країн ЄС.

«У реальності здійснення такої компенсації неможливе. Лише на виконання цих обіцянок маріупольцям Росія має витратити щонайменше $2,5 млрд, що в поточному стані економіки Росії неможливо», — підсумував Андрющенко.

Источник