У Міністерстві освіти і науки вирішили зменшити кількість вищих навчальних закладів — зокрема, шляхом об'єднання.
При цьому заступник міністра освіти Михайло Вінницький заявив, що у містах, де менше 100 тис. населення і працює лише один вуз — його слід зберегти. Це стосується міст Острог, Глухів, Дрогобич, Ізмаїл, Ніжин, Кам'янське і т.д. Адже, пояснив він, вузи тут практично є містоутворюючими закладами.
У містах, де від 100 до 350 тис. людей, слід утримувати не більше 2 вузів (Полтава, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів, Луцьк, Житомир, Суми).
У містах з кількістю жителів понад 350 тис. може формуватися мережа вузів, яка передбачає заклади трьох типів: навчальні інститути, що мають тісний зв'язок з роботодавцем, дослідницькі університети і міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (наприклад, музичні) академії.
Також поставлено ціль довести середню кількість студентів в одному вузі України до рівня 10 тис. Зараз у закладах МОН середня кількість — 6648.
За думкою заступника міністра, коли Україна стане повноправним членом Європейського Союзу — тоді нашим закладам доведеться конкурувати з західними вузами вже по-справжньому.
— А витримати таку конкуренцію зможуть лише великі та потужні заклади вищої освіти, які надають сучасну якісну освіту, — додав чиновник.
Прокомментируйте