У ДТЕК прокоментували відмову ЄБРР фінансувати компанію

У ДТЕК прокоментували відмову ЄБРР фінансувати компанію

Фото: facebook.com/scm.ukraine

Європейський банк реконструкції та розвитку заявив, що президентка Оділь Рено-Бассо не називала ДТЕК та Ріната Ахметова під час інтерв’ю Corriere della Sera. 24 листопада італійське видання написало, що ЄБРР не буде надавати допомогу компанії, попри удари Росії на енергетику Україну через її власника, олігарха Ріната Ахметова.

У заяві ЄБРР, яку оприлюднило видання 26 листопада, сказано про некоректну інтерпретацію висловлювань. ЄБРР наголосив, що заголовок статті, а саме фраза «Жодних грошей олігарху Ахметову», містить неточність, оскільки такі слова президентка банку не використовувала. Крім того, прізвище Ріната Ахметова взагалі не згадувалося під час інтерв’ю.

— Позиція банку щодо реформ і підтримки структурних змін для вступу України до ЄС залишається незмінною. Проте жоден із наших коментарів не стосувався конкретних осіб чи компаній, – йдеться у заяві.

Банк висловив занепокоєння через недоречні зв’язки між заявами його президентки та енергетичним сектором України, які були зроблені журналістом. 

— Мета деолігархізації є фундаментальною, проте ми уникаємо будь-яких необґрунтованих узагальнень або вказівок на окремих акціонерів чи компанії, – додали в ЄБРР.

Банк заявив, що готовий продовжувати роботу з українськими партнерами, основану на «прозорості та принципах реформ».

Автор інтерв’ю Федеріко Фубіні заявив, що в його питаннях “було дуже ясно, про яку компанію і якого акціонера ми говоримо, настільки, що я кілька разів наголосив на цьому”.

25 листопада у ДТЕК заявили, що розчаровані заявою директорки ЄБРР. У компанії заявили, що їхній акціонер «категорично не є олігархом».

— ДТЕК, який виробляє 12% критичної електроенергії в Україні, не є монополістом ні за українським, ні за європейським законодавством. Після ухвалення антиолігархічного закону, який був узгоджений з Європейською Комісією, акціонер компанії категорично не є олігархом, — сказано у заяві.

У ДТЕК також наголосили, що працюють «з західними партнерами над відновленням зруйнованої Росією інфраструктури та інтеграцією енергосистеми України в ЄС». У пресрелізі компанії йдеться про те, що ДТЕК отримає сукупно 107 мільйонів євро енергетичної допомоги від Єврокомісії та уряду США на відновлення потужностей, зруйнованих російськими ударами. У ДТЕК наголошують, що, отримуючи будь-яку фінансову підтримку, «дотримуються суворих заходів щодо боротьби з корупцією та прозорості».

2 листопада 2023 року суд у Гаазі зобов’язав Росію виплатити компенсацію Рінату Ахметову за «ДТЕК Крименерго». 5 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає 300 млн євро від ЄБРР на підтримку енергетики.

Джерело