Волонтери громадської організації «Котопес» висловили подяку міському голові Ізмаїла Андрію Абрамченко

В Ізмаїлі запрацювала Програма регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста Ізмаїл у 2022 році. Як вказано у документі, прогнозні обсяги фінансування Програми протягом терміну її дії складають один мільйон гривень.Через ряд складнощів роботу вдалося розпочати не одразу, але тепер з впевненістю можна казати про те, що мета щодо зменшення чисельності хвостатих безхатченків буде досягнута.

Про те, з якими складнощами у процесі реалізації ідеї довелося стикнутися активістам, розповіла на сторінці громадської організації «Котопес» її представниця Олена Григорян.

Спочатку у організації була домовленість з командою професіоналів (два лікаря, два ловця та підсобний робітник), у яких є досвід саме такої роботи та спеціальне обладнання. Залишалося тільки дочекатися виділення коштів та підписати договір. Але в останній момент вони відмовились через значне здороження медикаментів, палива та інших необхідних для роботи речей.

Тож команді «Котопса» довелося терміново шукати інші шляхи вирішення проблеми.

Лікаря знайшли у місті. Це Данило Масленіков, якого, попри те що він нещодавно закінчив інститут та отримав ліцензію на практику, вже добре знають багато містян. В молодого лікаря є вдалий практичний досвід роботи в команді з румунськими волонтерами.

Але виникла інша проблема – відловлювати та возити тварин на операції практично нема кому. Волонтерів, в яких є власний транспорт, небагато. До того ж вони не в змозі присвячувати цій роботі багато часу – в кожного є і особисті турботи, і інші справи з волонтерства.

Тому наразі «Котопес» звертається за допомогою до опікунів безхатніх собак. Людей, які годують тварин у своїх дворах та інших містах, просять відловити свої підопічних, привезти у визначений час до лікаря та забрати після операції і повернути до звичного середовища.

В рамках програми стерилізувати будуть собак обох статей, в тому числі і вагітних самок, але не на останніх строках. Крім того, тварин щепитимуть від сказу. Після цього кожна собака буде внесена до бази даних (сукупно з районом перебування та контактним номером опікуна) та отримає спеціальну зелену кліпсу з номером.

Спочатку волонтери планують стерилізувати тварин зі списку, який їм надали в Управлінні міського комунального господарства, а потім всіх інших, на яких буде отримано заявки.

Активісти звертають увагу на те, що за умовами програми стерилізувати будуть тільки собак з міста та тільки безхатніх.

Заявки на стерилізацію можна залишати під постом у Фейсбук або надсилати на Вайбер за номером 098 582 38 77. У заявці потрібно вказати адресу знаходження тварини, готовність доставити її до медичного закладу, контактний номер відповідальної людину. Також волонтери просять додати фото собаки у звичному середовищі.

Волонтери громадської організації «Котопес» висловлюють вдячність міському голові Ізмаїла Андрію Абрамченко за те, що він, попри складні часи, знайшов можливість виділити кошти на суспільно важливу справу.

Источник