Військова поліція зможе заходити в дім та винагороджувати за допомогу у розшуку — у Раді зареєстрували законопроєкт

Військова поліція зможе заходити в дім та винагороджувати за допомогу у розшуку - у Раді зареєстрували законопроєкт

Фото: dailylviv.com

Верховна Рада опублікувала проєкт нового закону 6569-д, яким пропонується створення нового військово-правоохоронного органу під назвою «Військова поліція». Якщо його ухвалять, ця структура отримає значні повноваження. Окрім того, адвокатка Катерина Аніщенко у коментарі для ТСН.ua розповіла, що разом з цим законопроєктом в парламенті розглядається законопроєкт щодо внесення змін до адміністративного та кримінального кодексів.

Зокрема, у законопроєкті йдеться, що військова поліція матиме право проникати у житло та перевіряти документи водіїв автотранспортних засобів. Також пропонується запровадити створення так званої «партизанської мережі», яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство.

— Мається на увазі те, що вони мають право розшукувати саме військовозобов’язаних. Тобто дезертирів, тих, хто вже порушив вимоги закону, а не ухилянтів, які не прибули та не оновили свої військово-облікові дані. Але з урахуванням того, що на рівні законопроєкта передбачено зміни до адміністративного кодексу, з урахуванням мети створення військової поліції, я можу припустити, що саме військова поліція буде вчиняти оперативно-розшукові дії стосовно ухилянтів, які не оновили свої військово-облікові дані, які не стали на військовий облік, які були оголошені в розшук і не з’явились до ТЦК. Також пропонується запровадити створення «партизанської мережі», яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство. Йдеться про заохочування цивільних надавати інформацію відносно правопорушника, дезертира і так далі, — пояснила адвокат.

22 травня Верховна Рада проголосувала за створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) для контролю за будівництвом фортифікацій і закупівлею дронів, через що напередодні депутати блокували трибуну. Рішення підтримали 297 парламентарів. 9 травня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №10379 про посилення відповідальності за військові правопорушення. «За» прийняття документа проголосувало 256 народних депутатів. «Проти»  — жодного голосу. Утрималися — 4.

Джерело