Відкриття пляжів у Чорноморську: мерія назвала плюси, мінуси та підводні камені

Наближається вже третє літо повномасштабної війни, і для Чорноморська, який героїчними зусиллями Сил оборони залишається в тилу, питання відкриття пляжів знову актуальне.

Муніципальна влада вже не перший місяць у пошуку непростих рішень і компромісів: веде переговори з Одеською ОВА, чекає на інструкції від військового керівництва області.

Об'єктивно немає умов Попередньо рішення немає, адже берегова зона Чорноморська не відповідає вимогам безпеки у воєнний час – у нас немає:

  • хвилерізів, що дозволяють захистити зону купання від вибухонебезпечних предметів;
  • укриттів в безпосередній близькості до узбережжя, призначених для захисту відпочивальників під час повітряної тривоги.

“Після ракетної атаки по Одесі 29 квітня, коли ударів касетних боєприпасів зазнала якраз приморська зона, військові Одеського регіону особливо вимогливі до дотримання норм безпеки, і офіційне відкриття наших пляжів все ще під питанням”, — розповів заступник міського голови Чорноморська Руслан Саїнчук.

При цьому він зазначив, що будівництво бомбосховищ у зоні пляжу об'єктивно небезпечне, оскільки може призвести до чергових зсувів ґрунту, а мобільні укриття потребують додаткових умов для будівництва (ДБН) — це вимагає, як мінімум, більше часу.

Літній сезон — оплот економіки Чорноморська. Саїнчук наголошує: відкриття пляжів – не просто область дозвілля чорноморців, а важлива ланка підтримки економіки. Звичайно, в умовах війни та загальної мобілізації, напливу туристів ніхто не чекає, однак і місцеві жителі не проти купити морозиво, прохолодні напої чи гарячу кукурудзу, відпочиваючи на узбережжі.

Це все і є наш малий та середній бізнес.

“Тому, звичайно, ми намагаємося робити все, щоб пляжі були офіційно відкриті, не варто думати, що влада штучно це питання гальмує. Наразі шукаємо оптимальні умови для роботи зони яхт-клубу, де ми принаймні зможемо забезпечити безпеку”, — розповів віце-мер.

Варто зазначити, що саме в яхт-клубі вже створено всі умови для відпочинку, а саме – відкрито ресторанний комплекс "Бухта 116"

Один за одним відкриваються на Пляжній і кафе та ресторани, що простояли закритими ще з часів ковіда. Для них, мабуть, відсутність сховищ – не завада. Однак Руслан Саїнчук запевняє, що при ухваленні рішень безпека на першому місці.

Источник