Ветспеціалісти з Хмельниччини допомогли понад сотні службових та цивільних собак на Київщині. ФОТО | Криминал

13.05.2022 15:00

Фахівці Першого військового шпиталю ветеринарної медицини з Хмельницького нещодавно відвідали звільнені від окупантів міста Київщини — Ірпінь, Бучу та Ворзель.

Тут ветеринари спільно з поліцейськими кінологами оглянули понад 30 собак, які служать в ЗСУ, Нацполіції та Нацгвардії, а також більше пів сотні «цивільних» тварин.

З початку війни в Хмельницькому був створений перший в Україні військовий шпиталь ветеринарної медицини. Очолив його заслужений ветеринарний лікар України, професор Кирило Чумаков. Спеціалісти шпиталю надавали допомогу як евакуйованим із «гарячих» точок тваринам, так і службовим собакам із силових структур.

Нещодавно група фахівців шпиталю побували у відрядженні у звільнених містах Київщини — Ірпені, Бучі та Ворзелі. Спільно з поліцейськими кінологами вони оглянули 30 службових собак, провели УЗД-діагностику 10 собакам, що служать в ЗСУ, Нацгвардії та Нацполіції. Десять чотирилапих пролікували, ще чотирьох прооперували.

Крім того, ветеринари оглянули і надали допомогу ще більш як пів сотні «цивільних» тварин — утриманцям кінноспортивної школи, котам із місцевого притулку та тваринам місцевих жителів.

Зауважимо, що поліція Хмельницької області вже давно співпрацює з Кирилом Чумаковим. Нагадаємо, що у 2019 році єдиний в України мобільний ветеринарний пункт, який був створений на базі кінологічного центру ГУНП в Хмельницькій області, побував з місією в зоні проведення ООС. Тоді Кирило Чумаков обглянув і надав допомогу теж близько сотні службових собак.

За матеріалами поліції Хмельницької області

Источник