Вербували українців для експлуатації на території Франції — судитимуть злочинну групу | Кримінал

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно організатора та учасника злочинної групи з числа мешканців Подільського району за фактом вербування та переміщення людей, вчинених з метою експлуатації, з використанням обману та уразливого стану потерпілих.

З’ясовано, що учасники злочинного угруповання розробили злочину схему з одержання стабільних незаконних прибутків від торгівлі людьми. Згідно розробленого плану, зловмисники протягом 2020-2021 років підшукували людей та, використовуючи їх уразливий стан, відправляли до країн ЄС з метою втягнення у злочинну діяльність.

В ході слідства установлено, що ділки завербували понад 40 громадян України, перемістили їх до Французької Республіки та, використовуючи підневільний стан потерпілих, примушували незаконно отримувати статус біженців.

Після отримання потерпілими банківських карток, призначених для нарахування та отримання грошових виплат, що призначаються для осіб, які звернулись за отриманням статусу біженця на період проведення перевірки такого звернення, спільники відбирали їх у потерпілих з метою подальшого привласнення вказаних коштів.

Злочинну схему викрито за співпраці та тісної взаємодії з компетентними органами Французької Республіки. Загалом на території України затримано 16 учасників злочинної діяльності, ще 9 – затримано у Франції. До складу злочинної групи входили громадяни України та Молдови.

Наразі інших трьох учасників ОЗГ оголошено у розшук, тривають заходи щодо встановлення їх місцезнаходження та затримання. Стосовно ще 11 осіб обвинувальні акти скеровано до суду раніше.

За матеріалами Одеської обласної прокуратури

Источник