Важливість правильного вибору футбольного взуття

Бутси – найважливіша частина екіпірування футболіста. Правильний вибір футбольного взуття – запорука продуктивного тренування та вдалого матчу. Сьогодні на полицях спортивних магазинів ви знайдете десятки різних моделей від різних виробників. Вибрати серед них підходящу – завдання не з легких, але ми намагатимемося допомогти вам у цьому. Вибір правильного взуття для спорту — запорука успішних тренувань та ігор, а також безпеки. Особливо це стосується взуття для футболу, де необхідні спеціальні бутси для футболу.

Бутси для гри у футбол, які ще називають бампами, пампами та копами, уналежнюються до виду спеціального спортивного взуття, призначеного для футбольних ігор на різних покриттях. Вони є спортивними черевиками із шипами, що забезпечують міцне зчеплення під час гри.

На що звернути увагу при виборі бутс для дитини

При виборі бутс для юного футболіста важливо звертати увагу на такі речі:

Комфорт

Бутси не повинні натирати, злітати з ноги або тиснути в носінні. Грати у футбол у непрофесійних кросівках на будь-якій поверхні завжди травмонебезпечно для гравця, оскільки звичайне взуття немає достатнього зчеплення з покриттям.

Розмір

Не беріть бутси «»на виріст»». Футбольне взуття має щільно сидіти на нозі, надто вільні бутси можуть негативно позначитися на здоров’ї дитини. Тонка підошва бутс та шипи на підошві допомагають гравцеві в будь-яку погоду під час гри на газоні, забезпечуючи комфорт, більшу точність та швидкість.

Ширина

Навіть якщо здається, що розмір підійшов, не поспішайте йти на касу – попросіть дитину встати на шкарпетки і подивіться, чи не стукають бутси з боків. Якщо ні, то все гаразд. Якщо так – спробуйте знайти вужчу модель.

Типи підошви

Особливу увагу варто приділити вибору підошви. Бутси з металевими шпильками (їх часто позначають літерами SG – Soft Ground) дітям не підходять. Через особливу будову підошви та жорсткого каркаса вони сприяють розвитку плоскостопості. Для кожного гравця необхідні спеціальні бутси для футболу, які потрібно правильно підібрати за різними параметрами. Основним параметром вибору є вид футбольного покриття. Це можуть бути м’який газон, штучна трава, синтетичне поле або навіть паркет. Від гри на тому чи іншому виді поверхні залежить, як обрати відповідні бутси. Кожен вид поверхні може бути різного типу. Наприклад, синтетичне покриття буває з короткою чи високою травою. На короткому газоні краще займатися в сороконіжках. Якщо ж трава висока, рекомендуються моделі із шипами з пластику або гуми короткого розміру. Для гри на паркеті чудово підходять футзалки. Вони мають гладку підошву без шипів із гарним зчепленням. Їх позначають абревіатурою ІС або ІТ. ІТ підходять як для зали, так і для вулиці. Це зручно та практично за рахунок спеціальної тонкої підошви, яка допомагає тренуватися на гладкій підлозі під час футзалу.

Чому не можна грати у футбол у звичайних кросівках?

Грати у футбол у непрофесійних кросівках на будь-якій поверхні, чи то в залі, чи то на полі, завжди травмонебезпечно для гравця. Звичайне взуття немає достатнього зчеплення з покриттям. Внаслідок цього можуть виникати розтягнення зв’язок або вивих ноги. При ковзанні вологим полем у звичайних кросівках є ризик випадково впасти й отримати травму. Тонка підошва бутс та шипи на підошві допомагають гравцеві в будь-яку погоду під час гри на газоні. Впевненість у тому, що є необхідне зчеплення, забезпечує комфорт, більшу точність та швидкість. Також у бутсах легше контролювати м’яч під час тренування чи матчу.

Таблиця розмірів бутс

Вік дитини Довжина стопи (см) Розмір бутс
6-9 років 18-20 28-31
10-12 років 20-22 32-35
13-15 років 22-24 36-38

Як вибрати устілки для футбольних бутсів?

Оскільки футбольне взуття не повною мірою враховує анатомію людини, згодом стопа опускається під вагою тіла. Це може призвести до плоскостопості, тому краще вибирати спеціальні устілки. Вони мають певні завдання: знижують навантаження на м’язи, суглоби стоп та зв’язки, перешкоджають деформаціям підошви ніг, фіксують зв’язки та суглоби ніг. Спортивні устілки ортопедичного призначення виготовляють за зліпком ступні. Вони розраховані на тривалий термін використання. Найчастіше верхній шар матеріалу протиковзкий, а нижній — антибактеріальний із терморегулювальною прокладкою.

Як визначити потрібний розмір бутсів?

Розмір бутсів повинен бути такий, аби взуття щільно сиділо на ногах і не стискало їх. Правильно вибрати пару можна, враховуючи довжину ступнів. Класичним варіантом вважається приміряння. Однак є й інші способи, наприклад, замір папером. Для цього потрібно встати на лист і провести лінію від краю п’яти до краю великого пальця. Отримані засічки виміряйте у довжину. Різниця між довжиною та розміром не повинна перевищувати 0,3 см. Для дитячого взуття, крім довжини, важливо враховувати ширину ступнів. В онлайн-магазині PUMA представлена ​​розмірна сітка біля кожної моделі. Звірити довжину устілки можна у такій таблиці.

На що варто звернути увагу під час приміряння?

Під час приміряння звертайте увагу на підйом ноги та зручність. Для цього найкраще шнурувати бутси стоячи. У цей час ноги знаходяться у звичному для гри положенні. Після цього походьте, пострибайте та пробіжіться у взутті, аби відчути його зручність. Якщо обновка використовуватиметься в холоди, то під час приміряння надягніть спортивні шкарпетки.

Як доглядати за бутсами?

Догляд за футбольним екіпіруванням важливий для його довговічності. Тому після кожного заняття потрібно розшнурувати пару й потім виймати ноги. Чищення від бруду слід робити щіткою з натурального ворсу. Аби взуття не втрачало свою форму, після занять кладіть у нього зім’ятий папір або спеціальний картон. Якщо бутси сирі, то обов’язково висушіть їх у природних умовах.

Як вибрати бутси для дитини?

Вибрати дитячі бутси складніше, ніж дорослі. Нога дитини перебуває в постійному зростанні, тому радимо купувати одразу дві пари із синтетичної шкіри або поліуретану. Найкомфортніше вибирати модель «сороконіжки». В них дитина матиме гарне зчеплення з поверхнею. Цей універсальний варіант підходить для футзалу та для гри на полі, а також знімає зайве навантаження на ступні.

Які бутси вибирають професіонали?

Професійні футболісти вибирають бутси з дорогих матеріалів, оскільки взуття має бути більш зносостійким. Підошва має кращу стабільність у районі п’яти, карбонові вставки та інші напрацювання. Вага професійної моделі мінімальна, що відіграє важливу роль у досягненні результатів.

На завершення

Правильний вибір бутс допоможе вашій дитині насолоджуватися грою, зберігаючи її здоров’я та безпеку. Нехай ваша маленька зірка сяє на футбольному полі без ризику отримати травми! Обираючи бутси, враховуйте всі критерії, від покриття до матеріалу, щоб забезпечити максимальний комфорт та ефективність на полі.