Фото: vikna.tv
Громадянські особи, які приєдналися до захисту України в перший місяць російського вторгнення (24 лютого — 25 березня 2022 року), можуть набути статусу учасників бойових дій, навіть якщо вони не були частиною військових чи правоохоронних організацій. Про це розповіли у Міністерстві у справах ветеранів України.
Спеціальна комісія почала приймати заяви та вирішувати питання про надання їм статусу учасника бойових дій (УБД).
Особи, які отримали поранення в період військового стану та не можуть продовжувати виконувати завдання, повинні надати такі документи: нотаріально засвідчені свідчення мінімум двох свідків, медичні документи про отримані травми, дві фотографії 3*4 см, копію паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення, а для іноземців – документ, що підтверджує легальне перебування в країні.
Якщо документи представляє законний представник, потрібна його копія та документ, що підтверджує повноваження. Також потрібна копія ідентифікаційного номера чи позначки у паспорті громадянина України.
16 січня Верховна Рада ухвалила законопроект №10062 про реєстр військовозобов’язаних та автоматичне надання статусу учасника бойових дій. За нього проголосували 249 депутатів. 22 серпня Кабмін спростив процес набуття статусу учасника бойових дій. Тепер для цього достатньо надати одну довідку, яка містить інформацію про документи, які б підтверджували участь у відповідних заходах.
Прокомментируйте