В Україні презентували інтерактивну мапу руйнувань агросектору

Громадська спілка "Всеукраїнська Аграрна Рада" за підтримки програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) розробили інтерактивну мапу руйнувань агросектору — доказову базу даних, яка підтверджує скоєні злочини російської федерації проти агросектору України.

Наразі на мапу нанесені 213 об'єктів, що постраждали від агресії. Всього постраждали 22 підприємства та 25 громад. 

"Щоб додати об’єкт до мапи руйнувань, спершу внесіть детальну інформацію про нього. Обов’язково вкажіть назву підприємства, ЄДРПОУ, його місцезнаходження, тип та рівень пошкодження, а також ваші контактні дані. Далі – завантажте фото та відео зруйнованого підприємства та натисніть «Додати об’єкт»", — зазначають розробники.

Мета проєкту допомогти сільгоспвиробникам зібрати достатньо доказів воєнних злочинів проти їхніх агропідприємств, відстояти правосуддя та сприяти компенсації завданої шкоди.

Щоб перейти до мапи тисніть на світлину

Раніше Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" повідомила, що у рамках глобальної ініціативи "Трибунал для Путіна" впродовж жовтня 2022 року задокументувала сім нових епізодів воєнних злочинів рф.

Таким чином, за даними організації, загалом їхня загальна кількість складає 244 проти 237 станом на вересень.

Зокрема побільшало поранених через обстріли російською федерацією Одеської області зі 120 станом на 24 вересня до 123 станом на 24 жовтня. Йдеться про ракетний удар по об’єктам інфраструктури у суботу 22 жовтня. 

Також впродовж жовтня зареєстроване збільшення пошкоджених об’єктів цивільної інфраструктури на 11 — щонайменше 410 станом на 24 жовтня проти 399 станом на 24 вересня. 

Найбільше від ракетних атак постраждали житлові будинки — наразі таких зафіксовано 179.  

Щодо типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період то, за даними одеського "КВУ", збільшилася на два кількість ракетних ударів в порівнянні із кількістю на 24 вересня (180 проти 178), та на стільки ж кількість вибухових пристроїв, що знайшли в регіоні, а також інших подій. Переважна більшість подій — це ракетні удари різними типами ракет наземного базування, а також з використанням військових кораблів, стратегічної авіації та дронів-камікадзе.

Источник