На сьогодні в процесі сертифікації перебуває 30 організацій, з яких 18 — урядові (ЗСУ — 2, ДССТ — 8, ДСНС — 8). На кінець 2022 року в Україні було сертифіковано лише 6 операторів, з яких до виконання завдань було залучено 5 операторів у складі 64 груп розмінування загальною чисельністю 546 осіб.
На цьому наголосив начальник управління протимінної діяльності — заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міністерства оборони України полковник Олег Шуварський під час брифінгу у Military Media Center.
— На сьогодні вже сертифіковано 18 операторів протимінної діяльності, з яких 5 операторів, що здійснюють діяльність за кошти донорів (119 груп розмінування) — Halo Trust, Швейцарський фонд протимінної діяльності в Україні (FSD), представництво Данської ради у справах біженців в Україні (DRC), Демайнінг Солюшинс, філія Норвезької ради біженців в Україні (NPA), представництво ДанЧьорчЕід в Україні (DCA) та 3 комерційні оператори (11 груп розмінування) — Укроборонсервіс, Інтернешнл Демайнінг груп, Патрон Демайнінг, — зауважив спікер.
Довідково: Сертифікація операторів протимінної діяльності — це процес перевірки відповідності спроможностей організації виконувати розмінування згідно з вимогами законодавства України, національними стандартами, при цьому гарантувати безпеку своєму персоналу та гарантувати якість виконання завдань.
Сертифікацію операторів протимінної діяльності здійснюють акредитовані органи оцінки відповідності, на сьогодні це:
- Центр протимінної діяльності ДССТ, м. Чернігів;
- Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування ДСНС, м. Мерефа;
- Центр розмінування Збройних Сил України, м. Кам’янець-Подільський.
Також під час проведення сертифікації оцінюється дотримання заявником (оператором протимінної діяльності) вимог законодавства України та положень міжнародних стандартів протимінної діяльності (IMAS — international Mine Action standards).
Яна Задубінна
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте