В Україні будуть готувати більше протезистів

Міністерство охорони здоров’я запровадило, як професію протезиста-ортезиста, так і систему підготовки цих фахівців.

Про це 22 лютого повідомив Кабінет Міністрів України.

Через війну, розв’язану росією, кількість поранених, що потребує протезування, зростає щодня. Саме тому запровадження нової професії та підготовки до неї є вкрай важливим для системи реабілітації у сфері охорони здоров’я.

МОЗ затвердив перелік спеціалізацій підготовки здобувачів вищої освіти ступеня магістра за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування». Раніше ця спеціальність не передбачала спеціалізацій, відтепер включає дві:

  • 01 Лабораторна діагностика (для підготовки лікарів-лаборантів);
  • 02 Протезування-ортезування (для підготовки протезистів-ортезистів).

Підготовка протезистів-ортезистів здійснюватиметься на магістерському рівні за спеціальністю «Технології медичної діагностики та лікування», що відповідає Міжнародній стандартній класифікації освіти.

За даними Кабміна, протезиста-ортезиста віднесено до фахівців з реабілітації. Професію «протезист-ортезист» внесено до національного Класифікатора професій. Посаду «протезист-ортезист» включено до Переліку посад професіоналів у закладах охорони здоров’я.

В майбутньому Львівський, Тернопільський та Харківський медуніверситети запровадять  магістерські та післядипломні програми з підготовки протезистів-ортезистів.

Цього року держава майже вдвічі збільшила витрати на протезування.

Джерело