В офіційному розшуку в Україні сьогодні перебувають 90 дітей, — Дар’я Герасимчук | Криминал

13.05.2022 18:45

Із початку війни в управлінні превенції Національної поліції України зафіксовано звернення про 1 214 зниклих безвісти дітей, у розшуку на сьогодні залишаються 90 дітей, повідомила радник — уповноважений президента з прав дітей та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«У рамках Координаційного штабу з питань захисту прав дітей в умовах воєнного часу станом на 11 травня від управління ювенальної превенції Нацполіції надійшли дані про те, що за час війни надійшло 1 112 звернень про зниклих безвісти дітей. Цих дітей 1 214. У розшуку на сьогодні лишається 90 дітей», — повідомила Герасимчук на брифінгу в українському Медіацентрі у п’ятницю.

За її словами, серед дітей, яких наразі знайшли, двоє мертві.

На сьогодні 218 дітей продовжують лікування в закладах охорони здоров’я від поранень. Близько 51% із них діти віком від 7 до 14 років. 93% дітей дістали мінно-вибухових або вогнепальних поранень. 14 дітям ампутували кінцівки.

Також, як зазначила Герасимчук, 264 заклади, де на цілодобовому перебуванні перебували діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, повністю або частково евакуйовано. З них 83 заклади перемістилися на безпечні території усередині країни, 181 — за кордон.

Серед країн, які найбільше приймають таких дітей, Польща (47%), Німеччина (14%), Італія (близько 5%), Австрія (6%), Туреччина (4%).

Источник